MLADŠÍ DOROST OBHÁJIL TITUL MISTRA ČR

V sobotu 4. 5. 2024 zakončila dorostenecká družstva Talent Škoda JS Plzeň soutěžní ročník 2023/2024. Oba prvoligové dorosty se představily v rámci závěrečného 22. kola na palubovkách soupeřů. Mladší dorost A ukončil soutěžní ročník utkáním v proti HK Baník Most a starší dorost se představil ve Velkém Meziříčí.

1. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Mladší dorostenci vyzvali v posledním ligovém kole soutěžního ročníku 2023/2024 stejně jako loni družstvo HK Baníku Most. Shodou okolností se stejně jako v loňském roce jednalo o završení soutěže se ziskem MISTROVSKÉHO TITULU. V samotném utkání jsme se v úvodu dostali rychle do vícebrankového vedení a byť jsme nepředváděli úplně nejlepší házenou, tak jsme rozdíl ve skóre neustále navyšovali a na konci prvního poločasu jsme vedli již dvanáctibrankovým rozdílem 10:22. I s ohledem na zdravotní stav některých chlapců a program, který je v následujících dnech a týdnech čeká, jsme výrazněji zapojovali lavičku. Hráči z lavičky dostali výrazný prostor na palubovce, ale i tak jsme si nadále drželi vysoký náskok, který v polovině druhého poločasu čítal až sedmnáct branek. V poslední čtvrtině utkání jsme již povolili v koncentraci, chlapci už se spíše viděli na oslavě v Plzni a tak domácí nakonec korigovali v závěru utkání na konečný dvanáctibrankový rozdíl 25:37

STATISTIKA UTKÁNÍ HK Baník Most - Talent Škoda JS Plzeň A

TABULKA 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

1. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Vstup do utkání ve Velkém Meziříčí byl oboustraně vyrovnaný, žádnému z družstev se nepodařilo vzdálit se soupeři na větší než jednobrankový rozdíl a tak nebylo divu, že po dvaceti minutách hry byl stav utkání 7:8 v náš prospěch. V poslední desetiminutovce prvního poločasu se nám podařilo k jednobrankovému náskoku přidat ještě jednu rozdílovou branku a do šaten jsme tak šli s dvoubrankovým vedením 12:14. Vstup do druhého poločasu byl v naší režii a rychle jsme navýšili vedení na rozdíl šesti branek 13:19, domácí nesložili zbraně a během čtyř minut snížili na rozdíl dvou branek 18:20 a bylo zase o co hrát. V dalších minutách jsme si drželi dvou až tříbrankové vedení, které jsme necelých pět minut před koncem zvýšili na rozdíl pěti branek, což se ukázalo jak rozhodující. Domácí už do konce utkání jen korigovali a z utkání jsme nakonec brali oba body za vítězství 29:32.

STATISTIKA UTKÁNÍ TJ Sokol Velké Meziříčí - Talent Škoda JS Plzeň

TABULKA 1. LIGY STARŠÍHO DOROSTU

Soutěžní ročník 2023/2024 je tak pro dorostenecká družstva co se týče oficiálních soutěží minulostí. Z pohledu výsledků lze tento ročník hodnotit jako povedený.

Mladší dorost "A" obhájil Mistrovský titul a to zcela zaslouženě, kdy zaznamenal pouze jednu prohru z dvaadvaceti utkání a v čele tabulky má čtyřbodový náskok na druhé Zubří. Někteří z chlapců tak získali třetí titul Mistra České republiky v řadě (2022 - starší žáci, 2023 a 2024 mladší dorost), když k tomu přidáme ještě vítězství na Olympiádě dětí a mládeže 2022 a u některých i vítězství v házenkářském desetiboji v mladším žactvu v roce 2019 - tak v oficiálních soutěžích nešlo vyhrát více (v roce 2020 a 2021 se soutěže z důvodu pandemie nedohrály).

Starší dorost po bídném úvodu sezony, do které vstoupil remízou v úvodním utkání s Brnem a následnými čtyřmi porážkami, za což mu náleželo po pěti odehraných kolech předposlední místo tabulky se velkou stíhací jízdou vyhoupl na konečné páté místo tabulky. Nechybělo mnoho a mohlo být i veseleji, ale i tak panuje se zbytkem sezony spokojenost.

Víc než výsledky nás však zajímá rozvoj jednotlivců, naším cílem je vychovávat chlapce pro vrcholovou házenou a tak je prioritou zlepšení se ve všech individiálních dovednostech každého jedince. To znamená, že koncem sezony naše práce nekončí, už nyní je třeba se připravovat na sezonu další a nadále rozvíjet schopnosti a dovednosti. Odměnou za tvrdou práci a "život" na hale jsou pro některé chlapce nominace do reprezentací. Hned o tomto víkendu budeme držet palce nělika našim hráčům, aby uspěli v přípravných kempech - v nominaci reprezentace dorostenců U18 jsou naši mladší dorostenci brankář - Adam ŘEHÁČEK, pivot - Ondřej ŠÍMA a pravá spojka - Jan BAUMRUK, které doplňuje střední spojka našeho staršího dorostu - Jaromír VOVES. Tato čtveřice se od pondělí 6. 5. do úterý 7. 5. "popere" o středečních 16 letenek na přípravný turnaj do Portugalska, kde se reprezentace U18 utká se Spanělskem, Švýcarskem a domácím Portugalskem. V nominaci juniorské reprezentace na přípravný kemp a turnaj v Egyptě je pak opora extraligového áčka, ale stále ještě věkem starší dorostenec Daniel BLÁHA. Chlapci držíme palce....

Poslední akcí na které se někteří naši chlapci představí bude mezinárodní turnaj ve Francii - CHALLENGE CUP DES HAUTS DE FRANCE, na který se již po třetí vydáme v pátek 17. 5. 2024, ale ani tím náš trénink nekončí a budeme nadále pokračovat minimálně do poloviny června.

Závěrem je třeba vyslovit obrovské poděkování, a to všem kdo nás jakkoli podporují, od rodičů, prarodičů, přes sponzory a podporovatele. Bez vás všech by to nešlo...

Zvláštní poděkování posílají hráči mladšího dorostu "ORGANIZAČNÍMU VÝBORU ŽEN" - za skvělou akci po příjezdu z posledního utkání soutěže..