MLADŠÍ DOROST NADÁLE STOPROCENTNÍ

V rámci 5. kola dorosteneckých ligových soutěží se obě prvoligová družstva Talent Škoda JS Plzeň představila v neděli 15. 10. 2023 na domácí pabubovce, kdy soupeřem oběma družstvům byli jejich vrstevníci z Pepino SKP Frýdek - Místek.

1. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Vstup do utkání byl výsledkově vyrovnaný, kdy soupeř až do stavu 3:3 dokázal reagovat na námi vstřelenou branku. Od poloviny třetí minuty jsme převzali otěže utkání do vlastních rukou a během několika málo minut si vytvořili šestibrankové vedení a v podstatě rozhodli o osudu utkání. Do konce prvního poločasu jsme vedení neustále navyšovali a do šaten šli se čtvrnáctibrankovým náskokem 25:11. Úvod do druhého poločasu byl nastaveným zrcadlem konce prvního poločasu, nadále jsme navyšovali vedení, které v průběhu třicátéosmé minuty čítalo již sedmnáct branek, 30:13. Po prostřídání sestavy jsme soupeři dovolili mírně korigovat rozdíl ve skóre a utkání se posledních dvacet minut dohrávalo v podstatě jako vyrovnaná partie. Po závěrečném hvizdu svítil na výsledkové tabuli konečný stav 39:23.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň A - Pepino SKP Frýdek-Místek

TABULKA 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

1. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Vstup do utkání se starším dorostencům povedl náramně a na konci šesté minuty vedli 3:0. I v dalších minutách jsme tahali za delší konec provazu a postupně navyšovali vedení, které bylo v devatenácté minutě již pětibrankové 9:4. Neproměněnou sedmičkou na konci dvacátéprvní minuty se naše vzdalování se soupeři zastavilo a soupeř záhy snížil na rozdíl čtyř branek, na což jsem ještě dvakrát dokázali reagovat. Do poločasu však soupeř dokázal snížit na rozdíl tří branek a o drama do druhého poločasu bylo postaráno. Vstupy do druhého poločasu jsou pro naše chlapce v podzimní části soutěžního ročníku asi zakleté, soupeř rychle snížil na rozdíl jediné branky, přičemž na toto jsme ještě reagovali zpětvzetím tříbrankového vedení a nebýt neproměněné sedmičky, mohlo být ještě veseleji. Bohužel pracně vybudovaný náskok jsme během třicátéšesté minuty ztratili a soupeř snížil na 15:14 a začínalo se v podstatě nanovo. Ještě v úvodu čtyřicátépáté minuty jsme drželi dvoubrankové vedení 19:17, soupeři však stačilo něco málo přes osmdesát vteřin, aby otočil stav utkání ve svůj prospěch. Na toto jsme ještě dokázali reagovat vyrovnáním na 20:20, ale to bylo na delší dobu bohužel vše. Soupeř nás potrestal a šel lehce do tříbrankového vedení 20:23. Z naší strany to bylo v těchto fázích utkání trápení a mladíci na hřišti se snažili s utkáním ještě něco udělat. Zbytečné vyloučení za špatné střídání nás stálo mnoho sil a inkasovanou branku. Nakonec se nám podařilo minutu a vteřinu před koncem utkání snížit na rozdíl jediné branky 25:26. Soupeř na toto reagoval time outem, po kterém půl minuty před koncem zvýšil na konečných 25:27. Starší dorostenci tak mají po 5. kole nadále pouze jediný bod za remízu v úvodním soutěžním kole. Nezbývá tedy než se vrátit k poctivé práci a hned o následujícím víkendu plně zabodovat a získat zpět vytrácející se sebevědomí.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň - Pepino SKP Frýdek-Místek

TABULKA 1. LIGY STARŠÍHO DOROSTU

Ve 6. kole soutěžního ročníku 2023/2024 se B družstvo mladšího dorostu představí v neděli 22. 10. 2023 od 13:00 hod. v Pardubicích. První družstvo mladšího dorostu a starší dorost se téhož dne představí na palubovce sportovní haly v Jičíně.