#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

MLADŠÍ DOROST NA SOKOL CUPU 2023

Mladší dorostenci Talent Škoda JS Plzeň se od pátku 6. 1. do neděle 8. 1. 2023 zúčastnili v Novém Veselí SOKOL CUPU 2023. Na turnaji čekala mladší dorostence tři utkání proti velmi silným soupeřům. Nejprve v sobotu ráno utkání s maďarskou akademiíí - NEKA, hned nato od 14:00 hod. utkání s mladšími dorostenci bundesligového SC DHfK Leipzig a na závěr v neděli po poledni utkání s domácím TJ Sokol Nové Veselí

Talent Škoda JS Plzeň 23:21 NEKA
Do turnaje jsme vstoupili v sobotu 7. 1. 2023, kdy jsme od 09:00 hod. změřili síly s družstvem Nemzeti Kézilabda Akadémia (NEKA). S družstvem maďarské Národní házenkářské akademie, které na turnaji nastupovalo i s hráči ročníku narození 2005, jsme od úvodu utkání drželi krok. Soupeř měl v úvodu mírně navrch, kdy nám chvíli trvalo porovnat se s fyzicky výrazně vyspělejším soupeřem. Na přelomu první a druhé desetiminutovky jsme začali být lepším družstvem a soupeři jsme odskočili na rozdíl dvou branek 7:5. Soupeř se však nevzdal a dokázal vyrovnat na 9:9. Na přelomu druhé a třetí desetiminutovky prvního poločasu jsme soupeři odskočili již na rozdíl tří branek a do poločasu jsem tento brankový rozdíl ještě navýšili a do šaten šli za stavu 15:11 v náš prospěch. Vstup do druhého poločasu se nám v útočné fázi příliš nevydařil a soupeř snížil na 15:13. Následující minuty byli v naší režii a pětibrankovou šnůrou jsme si zajistili do posledních patnácti minut utkání sedmibrankový náskok 20:13. Do té doby výborná obranná fáze nás stála mnoho sil, což se bohužel projevilo v následujících minutách v útočné fázi, kdy jsme chybami nabídli soupeři šanci se do utkání vrátit. Soupeři se v poslední minutě podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale více jsme mu nepovolili a navíc jsme v poslední minutě upravili konečný stav utkání na 23:21.

brankáři:
Adam ŘEHÁČEK
Mirek TÍKAL

hráči v poli:
Matěj LUHOVÝ (1 branka), Jakub ŠOLLAR, Jan BAUMRUK (7 branek), František TOMKA , Jáchym KREPINDL (2 branky) , Ondřej ŠÍMA (3 branky), Jaromír VOVES (4 branky), Josef  JAROŠ, Matěj SEDLÁČEK (3 branky), David CVACH (2 branky) a Jiří HAVRANČÍK (1 branka)

Talent Škoda JS Plzeň 26:26 SC DHfK Leipzig

Ve druhém utkání na turnaji jsme se v sobotu od 14:00 hod. představili proti německému družstvu SC DHfK Leipzig. Německé družstvo ve svém pátečním úvodním utkání turnaje porazilo o 12 branek pořádající Nové Veselí a tak jsme očekávali velmi těžké utkání. Navíc jsme si byli vědomi, že času na regeneraci po těžkém utkání s maďarským soupeřem nebylo úplně mnoho. Hned úvod utkání nám ukázal velkou sílu soupeře. Soupeř hýřil pohybem a doslova na nás vlétl a po šesti odehraných minutách jsme prohrávali, i díky našim deseti neproměněným střelám, 0:5. Až naše jedenáctá střela znamenala první branku v soupeřově síti a snížení na 1:5. Naše první branka nás nakopla, chlapci si začali více věřit, přesvědčili se, že i s tímto soupeřem se dá hrát. Postupně ukrajovali z soupeřova náskoku branku po brance. V poslední minutě prvního poločasu jsme se dostalli na úplný kontakt a do šaten šli za stavu 12:13. V úvodu druhého poločasu jsem šli do jednobrankového vedení. Druhý poločas byl velmi vyrovnaný a obě družstva se střídala ve vedení. Ani jednomu z družtev se nepodařilo odskočit na rozdíl více než dvou branek. Do posledních dvou minut se šlo za stavu 25:25. Soupeř v předposlední minutě strhl vedení na svoji stranu, ale nám se podařilo v poslední minutě vyrovnat na 26:26 a následný poslední útok soupeře ubránit.

brankáři:
Mirek TÍKAL

Matěj LUHOVÝ (1 branka), Jakub ŠOLLAR, Jan BAUMRUK (8 branek), František TOMKA (1 branka), Jáchym KREPINDL (3 branky) , Ondřej ŠÍMA (3 branky), Jaromír VOVES (4 branky), Josef  JAROŠ (1 branka), Matěj SEDLÁČEK (3 branky), David CVACH (2 branky) a Jiří HAVRANČÍK

Talent Škoda JS Plzeň 25:21 TJ Sokol Nové Veselí

Před třetím a posledním utkáním turnaje, které nás čekalo v neděli od 12:30 hod., bylo jasné, že bojujeme o 2. místo na turnaji, neboť na 1. místo by nás posunula pouze případná výhra o více než 23 branek. Naším posledním soupeřem bylo pořádající družstvo TJ Sokol Nové Veselí. Vstup do třetího utkání se nám hrubě nepovedl a brzo jsme prohrávali 1:6. Nezbylo tedy nic jiného, než se vrátit opět k poctivé hře, kterou jsme se prezentovali v předchozích utkáních turnaje. To se nám podařilo a postupně jsme krůček po krůčku dotahovali náskok soupeře. V devatenácté minutě se nám podařilo vyrovnat na 9:9 a od té doby jsme již soupeři nedovolili jít do vedení. Na konci prvního poločasu svítil na výsledkové tabuli nerozhodný stav 12:12. Ve druhém poločasu jsme měli již mírně navrch a vypracovali si tří až čtyřbrankové vedení, které jsme dovedli až do závěrečného hvizdu. Konečný stav 25:21 v náš prospěch znamenal naše 2. místo na turnaji.

brankáři:
Mirek TÍKAL

Matěj LUHOVÝ, Jakub ŠOLLAR, Jan BAUMRUK (1 branka), František TOMKA, Jáchym KREPINDL (2 branky) , Ondřej ŠÍMA (2 branky), Jaromír VOVES (5 branky), Josef  JAROŠ (1 branka), Matěj SEDLÁČEK (9 branek), David CVACH (3 branky) a Jiří HAVRANČÍK (2 branky)

Zhodnocení turnaje:

Na turnaj jsme odjížděli po čtrnáctidenní vánoční tréninkové pauze a pouhých čtyřech trénincích v novém roce. Před turnajem jsme neměli žádné výsledkové cíle. Naším cílem bylo poměřit se s velmi kvalitními soupeři a prezentovat se naší hrou tj. poctivou a fyzicky náročnou obrannou, doplněnou velkým nasazením a byla otázka na co to v konfrontaci se zvučnými zahraničními soupeři bude stačit. Jen porovnání tréninkového zázemí je něco neskutečného a pro naše chlapce z říše snů. Více než polovina našich chlapců ještě v minulém roce trénovala na tartanu v nafukovací hale Bolevecké základní školy a v porovnání s tréninkovým zázemím např. maďarského soupeře (https://neka.hu/sportcsarnoken) je herní konfrontace a předvedená hra rovna malému zázraku. Chlapci zaslouží obrovskou pochvalu za výbornou obranu, nasazení a bojovnost. Během turnaje jsme se museli poprat i s drobnými šrámy, ale i s tím se dokázali chlapci porvat a na turnaji zanechali velmi dobrý dojem. Drobné herní výpadky byly zapříčiněny zejména naší fyzicky velmi náročnou hrou proti fyzicky výrazně vyspělejším družstvům.Chlapci na turnaji nepoznali hořkost porážky a jen rozdíl ve skˇore je zařadil na konečné druhé místo.  Chlapcům patří velké poděkování za přístup a předvedenou hru.