MLADŠÍ A STARŠÍ ŽÁCI V ERLANGENU

Mladší a starší žáci Talent Škoda JS Plzeň vyrazili o posledním adventním víkendu 21. 12. a 22. 12. 2019 na přátelská utkání do německého Erlangenu.

Cílem adventního výjezdu bylo nejen změřit své síly s mládežnickou základnou bundesligového celku, ale i více poznat německou kulturu.  Program akce byl jasný, každý den tři utkání a poté doprovodný program završený nedělním utkáním 1. bundesligy mezi HC Erlangen a Füchse Berlin.

Naše dvoudenní německé účinkování započalo v sobotu dopoledne v Halle am Europakanal, kde se naše tři družstva postupně utkala se svými protějšky z Erlangenu. Odpoledne bylo vyplněno návštěvou adventních trhů v Erlangenu, kde někteří z našich chlapců řádně reprezentovali naše barvy i na tanečním parketu a na ledové ploše. V podvečer jsme pak v Karlheinz - Hiersenmannhalle shlédli utkání 3. bundesligy.

V neděli ráno jsme se opět vydali do Karlheinz - Hiersenmannhalle, kde jsme po snídani absolvovali odvetná utkání s mládežnickou základnou HC Erlangen a po obědě jsme vyrazili do Norimberku, kde nás čekal poslední bod našeho programu, a to utkání 1. bundesligy HC Erlangen - Füchse Berlin. V zaplněné hale (8111 diváků) byli chlapci, i náš fanouškovský doprovod, svědky vítězství domácího celku, a tak jsme si mohli užít atmosféru bundesligového utkání se vším všudy.

Naši víkendovou "náštěvu" Erlangenu nelze hodnotit jinak než pozitivně. V přátelských utkáních jsme si ověřili, že se můžeme měřit s mládežnickou základnou bundesligového celku. Výsledky přátelských utkání (4 remízy a 2 naše výhry) jsou až druhořadé, podstatnější je to, že se chlapci utkali s kvalitními soupeři prezentujícími se odlišnou házenou, než se kterou se setkáváme v našich soutěžích. Zážitek ze zaplněného a bouřícího hlediště na utkání bundesligy pak může býti pro chlapce motivací do dalších let.

Závěrem je na místě vyseknout poklonu a obrovské poděkování trenérovi mládeže HC Erlangen - Ralfu Abendovi, díky kterému se mohla výše uvedená akce uskutečnit. Nad rámec organizace akce se nás na celý víkend ujal a byl nám průvodcem. Za servis, který nám poskytl spolu s rodiči svých svěřenců, mu patří naše poděkování.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.