Máme na to, abychom Karvinou porazili, říká Filip Herajt

V brance Talent týmu Plzeňského kraje si Filip Herajt se svým karvinským Petrem Mokrošem protějškem nic nezadal. Přesto po vítězství Baníku 22:18, kterým obhájce mistrovského titulu srovnal stav finálové série na 2:2, všichni velebili brankáře soupeře. Na něm domácí střelci ztroskotávali.

Rozhodující páté utkání se bude hrát v neděli 1. června od 17.30 hodin v Karviné.

Co člověku běží hlavou, když skvěle chytá, ale vidí, že naproti stojí gólman, který má ještě větší úspěšnost zákroků?

Je to strašně těžký. Péťa (Mokroš) měl svůj den, vychytal Karviné vítězství. Nám nezbývá než soupeři pogratulovat, ale taky se musíme z domácí porážky ponaučit.

Předtím jste dvakrát vyhráli vy, co bylo tentokrát špatně?

V obraně nám to docela šlapalo, ale v útoku jsme se dostávali do špatných střeleckých situací. A když už byla nějaká lepší, tak to Péťa chytil.(kroutí hlavou) Takže asi tak.

Minule jste ničil v Karviné domácí střelce vy, vypadá to, že s postupující finálovou sérií mají gólmani navrch. Vnímáte to také tak?

V prvních dvou zápasech na to byli zase lépe střelci. Uvidíme, co se stane dál. Ale myslím, že pátý zápas zase gólmani rozhodnou, je důležité chytit začátek. Jakmile se chytne jenom jeden z nás, tak to jeho týmu hodně pomůže.

Vy jste dokonce jeden gól přes celé hřiště vstřelil?

To už bylo trošku ze zoufalství. Za normální situace bych to asi nehodil, ale potřeboval jsme dát rychlý, jednoduchý góly, tak jsem to riskl. Jsem za ten gól rád, ale ničemu to nepomohlo. (trpký úsměv)

Co může gólman udělat, když se spoluhráčům v útoku nedaří?

Snažil jsem se kluky nabudit. Přišlo mi, že špatná koncovka srazila tým na kolena. Tak jsem se je snažil trošku vyhecovat, abychom se trochu zvedli. Ale každá neproměněná šance nás srážela níž a níž.

Stav je srovnaný 2:2 na zápasy a vás čeká těžký zápas v Karviné. Ale hotovo není, jak se teď nejlépe připravit na rozhodující utkání?

Za mě jsme byly ve finále jako outsideři. To, že jsme vedli 2:1, pro nás bylo úžasný. Měli jsme velkou šanci doma to urvat. Bohužel se to nepovedlo, ale i tak jsem na kluky hrdý. My už můžeme jenom překvapit.

Nebyl při současném rozložení sil pro Talent už samotný postup do finále strop?

Myslím, že ne. Tým určitě má na to, abychom Karvinou porazili. Jen nám teď selhala koncovka a nebýt famózního Péti Mokroše, tak čtvrtý zápas vypadal úplně jinak.

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.