Macháče na Slovensku zvolili nejlepším pivotem

Slovenský házenkář Talentu M.A.T. Plzeň Šimon Macháč dosáhl ve svojí zemi na výrazné individuální ocenění, fanoušci ho zvolili nejlepším pivotem na Slovensku, čímž se dostal i do elitní sedmičky podle jednotlivých postů.

 

"Jsem velmi rád, že jsem se dostal do Sedmičky roku 2019, protože konkurence byla veliká," prohlásil Šimon Macháč v rozhovoru pro facebookovou svazovou relaci SZH Handball Talk. "Mě potěšila už jen samotná nominace společně s Michalem Kopčou a Martinem Slaninkou. Ve vítězství jsem ani nedoufal, protože oba to jsou vynikající pivoti," doplnil 26letý odchovanec Povážské Bystrice.

V minulé sezoně oblékal dres plzeňského Talentu a bylo to jeho první zahraniční angažmá. "Zpočátku sice nebyla adaptace na nové prostředí a jinou ligu jednoduchá, ale postupem času jsem se zabydlel a doufám, že to dál půjde ještě lépe," naznačil slovenský reprezentant, že v Plzni bude pokračovat i v příští sezoně.

"Ano ještě rok zůstávám. Byly tam sice nějaké nabídky ze zahraničí, ale já se soustředím na pokračování v Talentu. A co bude dál, to budu řešit až po další sezoně," doplnil Macháč, který byl po Jakubu Tonarovi druhým nejlepším střelcem svého týmu. A to navzdory tomu, že se o porci minut na postu pivota musel dělit se zkušeným Jakubem Šindelářem i talentovaným Danielem Režnickým.

"Konkurence je vždy dobrá, nutí člověka, aby se zlepšoval. Nikdo z nás nebyl jednička, točili jsme se i podle soupeře a taktiky, jakou trenér zvolil," vyprávěl Macháč pro slovenská média.

A jako absolvent fakulty řízení a informatiky Žilinské univerzity spojil svoje angažmá v Plzni i s civilním zaměstnáním, čtyři hodiny denně pracuje jako IT specialista v jedné místní firmě. "Když už jsem tak dlouho chodil do školy, tak nechci hned zapomenout všechno, co jsem se tam naučil," usmál se. "Pro mě je to příjemné zpestření dne, začínám v sedm ráno a před polednem jsem doma," doplnil házenkář, který patří ke stabilním členům slovenské reprezentace.

"Pro každého sportovce je sen dostat se do národního týmu a reprezentovat svoji zemi," vyznal se Macháč. Na světovém šampionátu příští tok v Egyptě budou Slováci chybět, takže vrcholem pro současnou generaci je Euro 2022, které pořádají společně s Maďarskem. "Zatím mám ze současného národního týmu velmi pozitivní dojmy, i když výsledky nebyly optimální, mančaft se formuje. Pevně věřím, že naše výkony budou lepší a lepší a na domácím mistrovství Evropy by měly gradovat," vyslovil Macháč na závěr rozhovoru přání.

 

 

 

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.