Macháč: V Dánsku se pokusíme vyhrát

Byl to jeho nejpovedenější zápas od příchodu do Talentu M.A.T. Plzeň. Ve středečním utkání 10. kola Strabag Rail extraligy nasázel slovenský pivot Šimon Macháč soupeři devět branek. I tak byl po zápase smutný, jeho tým totiž doma padl 21:24, když ve druhé půli ztratil slibné vedení.

"Prohráli jsme si to úplně sami," kroutil hlavou slovenský reprezentant. "Teď je třeba to hodit za hlavu a soustředit se na víkend," připomněl Macháč sobotní odvetu Poháru EHF, která se hraje od 15.00 v Holstebro.

Přitom s Karvinou jste ve druhé půli vedli 18:13 Co se potom stalo?

Já osobně jsem tam měl pár přešlapů, lehce jsme ztráceli balony a soupeř nám potom dával snadné góly. Nás stálo hodně sil dostávat se do šancí. Rozhodně jsme nedodržovali taktické věci, které jsme předtím dělali.

Ale osobně to byl váš nejlepší zápas nebo se pletu?

To nevím, ale i tak tam bylo z mé strany hodně chyb. Jsem rád, že mi to střelecky vyšlo. Ale když jsme prohráli, tak je to k ničemu.

Mrzí to o to víc, že mezi Plzní a Karvinou je velká rivalita?

Sledoval jsem finále. Vím, že je to houževnatý tým a emoce tam jsou dobré pro diváky, užijí si házenou. Dneska jsme prohráli my, příště do toho půjdeme s tím, že chceme zase uspět.

Neříkáte si, že už po devíti extraligových vítězstvích ta porážka přijít musela?

My jsme tu dlouhou sérii zase až tak nevnímali, každý zápas chceme vyhrát. Je třeba to hodit za hlavu a soustředit se na dánské Holstebro.

Doma jste s nimi prohráli o pět gólů. Jedete k odvetě s myšlenkami na postup?

Jedeme do Dánska s cílem vyhrát, chceme se poprat o postup. Doma jsme udělali strašně moc lehkých chyb. Škoda, že když to bylo jen o dva góly, znovu jsme neudrželi koncentraci. 

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.