Kvartet z Talentu vyrazí na reprezentační sraz

Hned čtveřice plzeňských házenkářů byla nominována na sraz české reprezentace házenkářů, v Zubří by se měli 1. června trenérům hlásit i Milan Škvařil, Ondřej Šafránek, Jan Chmelík a Filip Herajt.

Národní tým se sejde poprvé od lednového Eura v Rakousku. A protože budou trenérům Janu Filipovi a Danielu Kubešovi chybět legionáři z Německa, dostanou větší prostor i hráči z české nejvyšší soutěže. Na sraz do Zubří (1. ař 5. června) dostali pozvánku i čtyři hráči mistrovského Talentu M.A.T. Plzeň ? brankář Filip Herajt, Milan Škvařil na levou spojku a křídla Ondřej Šafránek s Janem Chmelíkem.

"Pro nás je to příležitost vidět další hráče v tréninku, na hřišti i mimo ně. A oni mají zase možnost poznat, jak tým funguje," uvedl jeden z dvojice reprezentačních trenérů Jan Filip.

Ve výběru je i další odchovanec plzeňské házené Tomáš Piroch, jenž působí ve švýcarském Lucernu. Mezi náhradníky jsou pak ještě Jakub Douda a další plzeňský brankář Karel Šmíd.

Soustředění bude zvláštní nejen kvůli obměněné sestavě, ale také kvůli okolnostem současné situace. "Je nám jasné, že soustředění bude specifické. Po dlouhé době, kdy velká většina hráčů netrénuje v hale a věnuje se jen kondiční přípravě, bude to tak velmi odlišná příprava," uvědomuje si trenér Filip.

"Musíme začít úplnými základy. Od pohybu na hřišti, přihrávek, střelby. Bez kontaktu, jeden na jednoho. Postupně budeme nabalovat další věci," naznačil reprezentační kouč, že házenkáři začnou zvolna, ale je dobře, že budou po delší době opět spolu.

"Chtěli bychom pracovat i na některých detailech naší taktiky, jak jsme si původně plánovali, ale bude záležet na tom, jak se bude všechno vyvíjet. Máme před sebou pět dní, neleží na nás žádný výsledkový tlak, můžeme se věnovat tomu, čemu bude třeba," doplnil Jan Filip.

A snažil se na současné situaci najít i nějaká pozitiva. Podle něj mohli hráči nucenou pauzu využít k práci na vlastním těle. Nejen k rozvoji kondice, ale i k "údržbě těla", na kterou není v nabité sezoně tolik prostoru.

"Pro řadu hráčů, kteří jsou stále v házenkářském zápřahu, může být větší prostor věnovat se kondiční stránce, možnost dělat kompenzační věci, mobilitu? Na to jindy třeba tolik času není a záleží na tom, jak se k tomu který hráč postaví. Nakonec v tom nevidím takovou tragédii, všichni jsou na tom stejně, nikde se nehraje, netrénuje se v hale," doplnil trenér české reprezentace a potěšila ho reakce nominovaných.

"Kluci jsou po házené hladovější. Těší se na sraz, těší se do haly a na soustředění. To je určitě pozitivní," uzavřel rozhovor na svazovém webu Jan Filip.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.