#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Jasná výhra, Talent získal druhý bod

Talent tým Plzeňského jasně ovládl druhý zápas čtvrtfinálové série s SKKP Handball Brno, po vítězství 38:22 pojede příští víkend rozhodnout na palubovku soupeře. Třetí zápas se hraje v sobotu 1. dubna od 17 hodin.

"Mám velkou radost z výsledku i předvedeného výkonu. Po takovém průběhu zápasu musíme být spokojení, i když my tam nějaké mouchy najdeme, ale budeme muset tentokrát hodně hledat," usmál se jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl.

"Všichni hráči, kteří se dostali na hřiště, předvedli velmi dobrý výkon. Ukázali jsme Brnu, že to nebude s námi lehké, jestliže chtějí pomýšlet na vyrovnanou sérii jako loni," potvrdil trenér Talentu, že loňská série, v níž jeho tým odvracel mečbol, rezonuje mezi oběma mužstvy i letos. A pro plzeńské házenkáře slouží i jako dostatečná motivace.

"Jsem rád, že jsme se z toho poučili. Jsme opatrní, přistupujeme k tomu s maximální pokorou, koncentrací a chutí zvládnout ty zápasy. Jsem rád, že ty domácí jsme takhle zvládli, ale pořád nám ještě zbývá udělat jeden krok a máme na to tři pokusy. Musíme dál tvrdě pracovat, pakliže udržíme výkony z domácích utkání, bude mít Brno problém, aby na nás něco vymyslelo," doplnil Petr Štochl, kterému už se v neděli vrátil do sestavy Říha, na lavičce seděli i Stehlík s Tonarem, ale do hry ještě nezasáhli.

Na rozdíl od úvodního pátečního zápasu, kdy Brno drželo ještě v poločase nerozhodný výsledek, bylo druhé nedělní utkání rozhodnuté prakticky už po první třicetiminutovce. Talent tým Plzeňského kraje šel totiž do kabin s náskokem jedenácti branek - 22:11.

Brno drželo krok jen v prvních osmi minutách, kdy po dvou trefách Bosáka snížilo na 5:4. Potom už skóre utěšeně narůstalo ve prospěch domácích, řádil především Douda na střední spojce, který dal za první půli šest branek. I jeho zásluhou opustil brněnskou branku Ilič a místo něho šel mezi tyče mladý Grulich.

"Chtěli jsme aspoň druhou půlku vyhrát," říkal po utkání brněnský kouč Pavel Hladík.

Jenže místo toho plzeňští házenkáři pokračovali v demolici soupeře, ve 44. minutě to bylo už dokonce 31:16 pro Talent. Ani patnáctigólový náskok nebyl konečný, talent nakonec vyhrál 38:22, přestože v závěru zápasu prostřídal sestavu.

"Dneska byla Plzeň jasně lepší, i když i my jsme si v úvodu zápasu vypracovali šance, ale neproměňovali jsme je. Měli jsme tam snad osm náskoků, ale nedávali jsme a navíc jsme byli nedisciplinovaní při návratu, čehož domácí využili, dávali lehké branky. Dostali se na koně a pak už byli tak rozjetí, že to nešlo zastavit," zhodnotil trenér Brna druhý zápas v Plzni.

Teď se série přesouvá do Brna a kouč Hladík věří, že nejen na jeden zápas. "Do poslední chvíle jsme bojovali o play-off, bylo to psychicky náročné a trošku se mi zdá, že kluci mohou mít v hlavách, že základní cíl splnili a teď nás to dohnalo. Ale my se oklepeme a připravíme. Musíme se soustředit, abychom šance proměňovali, protože je máme. Horší by bylo, kdybychom si je nevypracovali," neztratil naději.

Třetí zápas je na programu v sobotu 1. dubna od 17 hodin v Brně. Čtěte také rozhovor s Petrem Zedou na deník.cz.

 

Talent tým Plzeňského kraje - SKKP Handball Brno 38:22 (22:11)

Branky Brna: Sekulić 7, Kocich 5/3, Bosák 4, Flajsar a Kukulovski 2, Živanov a Stein 1.

Sestava a branky Talentu: Herajt, Šmíd - Šafránek 3, Bláha 2, Douda 7/1, Šindelář 2, Nejdl 2, Kosteski 5, Chmelík 5, Režnický 5/1, Zeda 3, Říha 2, Beneš 2, Dubský, Tonar, Stehlík.

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/2:3/3. Vyloučení: 2:5. Diváci: 820.

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.