Jakub Tonar: Na Dukle to bude hodně divoké

Po středečním vítězství na Novým Veselí hrají házenkáři už v sobotu další zápas Strabag Rail extraligy. Ve čtvrtém kole se představí v souboji dosud neporažených celků na palubovce v pražské Dukly, hraje se od 16.30 hodin na Slavii.

A měl by u toho být i Jakub Tonar, který byl proti Novému Veselí se šesti góly nejlepším střelcem Talentu M.A.T. Plzeň. Zdá se, že zdravotní trable, kvůli nimž vynechal dva extraligové zápasy, jsou zažehnány.

Ještě se vrátím k středeční předehrávce s Novým Veselí (31:23). Co ji podle vás rozhodlo?

Až druhý poločas jsme to zlomili. Řekli jsme si zase v kabině důrazněji pár věcí, které jsme v první půli nebyli schopni plnit. Pak se to začalo otáčet. Snažili jsme se na ně vyvíjet neustále tlak, aby povolili. Odskočili jsme na pět šest gólů a to se hned hraje jinak. Byly tam i využité přesilovky, za což jsem rád, protože v předchozích zápasech se nám moc nedařily a měli jsme s tím problémy. Uvidíme co dál, teď nám začal náročný program.

Jako první je na řadě teď v sobotu Dukla venku. Jedete i tam pro vítězství?

Jo, určitě. Tady se na nic jiného nehraje. Chceme hrát na špici, jsme úřadující mistři, asi by nebylo dobré jet někam se sklopenou hlavou. Bereme na vědomí, že se soupeři na nás víc vyhecují, dají do toho vše. Jestli se na nás připravilo dobře Nové Veselí, tak můžu garantovat, že v Praze na Dukle to bude hodně divoké. Aspoň před pohárem uvidíme, kdo jak reaguje pod pořádným tlakem, jak to ustojíme. Bude to dobrá zkouška na začátku sezony, jak na tom jsme. Zatím máme super vstup, byla by škoda si to pokazit.

Bude to zatím nejtěžší soupeř v sezoně?

To úplně nejde říci. Na Island jsme jeli k pohárovému zápasu s Haukarem s respektem, soupeř měl velkou kvalitu. Nakonec jsme z toho vyšli úplně parádně. Kdyby nám někdo řekl předtím, že se budeme vracet plus pět, brali bychom to jako super výsledek. Dukla bude něco podobného. Ale bude to ještě ještě vyhecovanější zápas. Přece jen to nádech derby.

Co byste řekl k síle Dukly?

Chytili začátek, narostlo jim sebevědomí. Jsou tam hlavně mladí kluci. A Honza Blecha na křídle, na toho se moc těším, že si proti sobě zase zahrajeme. Jejich největší síla je asi na spojkách - dvojka Klíma, Patzel, přišel tam nový levák, taky se jeví zajímavě, Víťa Reichl na pivotě, Svíťa (Sviták) se vrátil, Petržka (Petržela) v bráně. Když to dají dohromady, budou hrát s námi a s Karvinou absolutní špičku. Je to hodně velký adept na titul, což dokazují už teď. Trenéři Čurda s Vraným to mají dobře poskládané a vědí, jak s týmem pracovat. Dukla určitě nejde brát na lehkou váhu.

Vy máte také v týmu tři nové hráče už je souhra lepší?

Asi to nikdy nebude dokonalé, vždycky jde něco zlepšit. Docela nám sedí, že se můžeme víc točit, máme posty zdvojené, pivoty i ztrojené. Hlavně musíme vydržet ve zdraví. Souhra se dostaví během sezony.

Zdravotní trable jste měl i vy. Už jste v pořádku?

Je to rozhodně lepší, než to bylo. Proto jsem chyběl na startu extraligy se Zubřím a v Brně. Ale kluci to zvládli, já si mohl odpočinout a snad jsem konečně ready.

Po Dukle vás čeká v závěru týdne 2. kolo Poháru EHF s izraelským Hapoel Ashdod. Už na to trochu myslíte?

Neměli jsme žádné video, možná se pokukuje, ale před Duklou by bylo blbě myslet na pohár. Na to najedeme až po víkendu, času bude dost.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.