Házenkáři Talentu začali léto fyzickými testy

Pondělními fyzickými testy začala závěrečná fáze přípravy také plzeňským házenkářům, kteří půjdou do sezony s novým názvem Talent tým Plzeňského kraje. A pod vedením nové trenérské dvojice Jiří Hynek - Petr Štochl.

"Jsem natěšený. Doufám, že už příprava už bude probíhat standardně a nebudeme muset improvizovat jako na jaře," prohlásil na jejím startu Petr Štochl a připomněl tak pandemii koronaviru, která minulý ročník české extraligy předčasně ukončila.

"Měli jsme tak dostatek času na hrubou přípravu už v květnu a červnu. A teď můžeme naplno šlápnout do házenkářských dovedností," doplnil bývalý reprezentační gólman, jenž už byl v minulé sezoně asistentem trenéra Michala Tonara. Teď bude pracovat ve dvojici s Jiřím Hynkem. "To může být malinko moje výhoda. Kluky znám. Vím, co od nich můžu čekat. Jirka je na tom podobně, působí v klubu dlouho," pokračoval Petr Štochl

Vzhledem k tomu, že chystají drobné změny v přípravě i v herním projevu mančaftu, neočekává, že všechno bude hned od začátku extraligy stoprocentní. "Musíme se nachystat na play-off. Kluci budou mít dostatek času, aby si všechno zažili. Ale na druhou stranu nechystáme nic převratného, budeme pracovat na detailech," doplnil Petr Štochl.

Na startu přípravy měl kompletní hráčský kádr, včetně zkušeného Jan Stehlíka, jenže se vrací po operaci kolena. Drobné zdravotní trable měl i slovinský levák Tim Jenko Bogdanič.

V přípravě dál pokračuje další levoruká spojka Linhart, který se do Plzně vrátil po čtyřech letech strávených ve Francii a v Německu a v klubu je zatím na testech po vleklém zranění kolena.

Natěšení na start přípravy byli i samotní hráči. "Dovolená byla poměrně krátká, ale na druhou stranu jsme si odpočinuli už během koronavirové přestávky," hlásil mladý pivot Daniel Režnický, který už měl za sebou první část testů. "No tak na ty jsem se zrovna netěšil, ale jinak jsem natěšený. I testy jsem chtěl mít za sebou a s co nejlepšími výsledky," pousmál se házenkář, jenž přišel do Plzně před rokem s pražské Dukly.

To už jeho rozhovor s novináři pozorně sledoval i zkušený Milan Škvařil a neopomněl upozornit, že nejlepší přípravou pro něho byla práce na stavbě vlastního domu. "Na testech jsem to tam klukům trošku vpálil, příště udělám ještě o tři shyby víc," smál se člen širšího reprezentačního kádru, jenž se do Plzně vrátil už v říjnu, ale moc toho nenahrál.

Nejdřív čekal až bude moct přestoupit a pak zase zasáhla pandemie koronaviru. "Teprve teď od léta to budu brát, že jsem se vrátil. Podobně je na tom i Miki Tonar," dodal Milan Škvařil.

Talent tým Plzeňského kraje, jak zní nový oficiální název klubu, sehraje v přípravě šest zápasů. Úvodní dva proti dorostencům Füchse Berlín a Strakonicím odehraje v hale na Slovanech už na konci příštího týdne. V polovině srpna pak Talent zamíří na mezinárodní turnaj do Jičína, kde se vedle domácího týmu utká i se Zubřím, které povede plzeňský kouč Michal Tonar, polským Glogówem a Povážskou Bystricí.

"S výjimkou Strakonic nás čekají týmy z nejvyšších soutěží svých zemí. Narazíme na soupeře z Česka, Polska, Slovenska, Rakouska a Německa. I v tomhle směru se chceme posunout, proto jsme už v přípravě volili velmi kvalitní soupeře," upozornil Petr Štochl.

Připravujeme rozhovory s trenérem Petrem Štochlem, hráči Filipem Herajtem, Danielem Režnickým a Milanem Škvařilem i majitelem klubu Pavlem Drobilem.

Foto

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.