Házenkáři Talentu trénují individuálně

Pandemie koronaviru zastavila i dění na házenkářských palubovkách, utichly i boje ve Strabag Rail extralize a není vůbec jasné, kdy a jestli vůbec znovu začnou. Hráči mistrovského Talentu M.A.T. Plzeň zůstávají ve střehu, už druhý týden se připravují individuálně.

"Nic jiného nám zatím ani nezbývá. Klukům jsme ve spolupráci s kondičním koučem rozdali tréninkové plány. Věřím, že je plní poctivě. Musí vždycky nahlásit, co ten den dělali," uvedl Michal Tonar, kouč plzeňského Talentu, který si s předstihem zajistil vítězství v základní části Strabag Rail extraligy.

Díky tomu má nejvýhodnější pozici pro vyřazovací boje. Ale vzhledem k pandemii koronaviru je otázkou, jestli se extraligové play-off vůbec uskuteční. "Nevím, jestli je to reálné, když se teď budou hráči nějakou dobu jen udržovat v kondici," pokrčil rameny Michal Tonar. "Zatím vůbec nevíme, kdy se dostaneme zpátky do haly," doplnil.

Nezbývá mu tedy než čekat na konečný verdikt Českého svazu házené, který padne po dohodě s kluby nejpozději v polovině dubna. A hráči se zatím dál budou připravovat individuálně.

"Snažím se poctivě plnit individuální plán," prohlásil pro Český rozhlas Plzeň brankář Karel Šmíd.

"Na každý den je tam něco. Máme cvičit s vlastní vahou, což můžeme dělat doma v obýváku, tam nás nic neomezuje," doplnil ho Jakub Tonar. "Druhá část je běžecká, třikrát čtyřikrát týdně zhruba hodinový výběh," pokračovala 22letá spojka plzeňského Talentu.

"My tam máme navíc ještě protahování, abychom s Filipem (Herajtem) moc neztuhli," pokusil se Karel Šmíd o nesmělý úsměv i v této nelehké situaci.

"Je to zvláštní stav. Víc toho pro udržení kondice asi nevymyslíme. Leda, že by měl někdo privátní posilovnu," zamyslel se Jakub Tonar.

Pro plzeňský Talent je situace o to mrzutější, že měl výtečně rozjetou cestu za obhajobou titulu.

"Samozřejmě že bych byl radši, kdyby se extraliga dala dohrát. Bylo by to spravedlivější," prohlásil Jakub Tonar, ale jako by tomu příliš nevěřil. "Je to škoda, protože to máme dobře rozehrané. Ale nedá se nic dělat, jsou důležitější věci. Zdraví máme jenom jedno," doplnil nejlepší střelec Talentu.

"Moc rád bych si ještě v této sezoně zachytal. Ideálně samozřejmě aby to bylo zakončené titulem. Ale bohužel si spíš myslím, že už to neproběhne," doplnil smutně 26letý gólman mistrovského celku.

"Možná by se mohlo zkrátit play-off," zkoušel Jakub Tonar řešení. Ale vzápětí pojmenoval, co je největším problémem: "Zatím pořád asi nikdo není schopný říct, kdy začne virus ustupovat. Doufám, že se najde nějaké východisko, i když vím, že to bude hodně těžké." 

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.