Házenkáři mají týden volno, pak vymění trenéry

S výjimkou trojice reprezentantů (Filip Herajt, Ondřej Šafránek, Jan Chmelík), kteří jsou na srazu národního týmu v Zubří si užívají ostatní házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň v tomto týdnu volno. Do dalšího třídenního bloku naskočí už v ponedělí pod vedením nové trenérské dvojice.

 

Otěže přípravy pevně chopí Petr Štochl a Jiří Hynek, kteří nahradí končícího Michala Tonara. "Mikymu bych chtěl za celý klub touto cestou poděkovat a složit poklonu. Během tří let získal titul, extraligové stříbro, přidal triumf v Českém poháru a v letošní nedohrané sezoně hráče dovedl k vítězství po základní části," vypočítával sportovní manažer Talentu jan Štochl úspěchy odcházejícího kouče.

"Jsou to skvělé výsledky. Přeji mu jen to nejlepší v dalším angažmá a určitě se s Michalem chceme rozloučit ještě před plnou halou, až to bude možné," doplnil Jan Štochl na adresu Michala Tonara, jenž už by měl mít brzy také jasno o novém angažmá.

Plzeňský Talent už ale pojede dál bez něho i jeho mladšího syna Jakuba, který vyjednává o angažmá v Německu.

A co přichystali na úvod pro svoje svěřence Petr Štochl s Jiřím Hynkem?

"Tři červnové týdny už budou kluci trénovat hlavně v hale na Slovanech," nastínil sportovní manažer klubu. Od 15. června se k týmu připojí i Petr Linhart. "Na konci měsíce uvidíme, jak bude zdravotně vypadat a podle toho se s ním případně domluvíme na smlouvě," vysvětlil Jan Štochl. Stejný den začne v Plzni trénovat i slovinský házenkář Tim Bogdanič, jenž s Talentem prodloužil smlouvu. Jinak zůstává tým bez výraznější změn, končí i Srbové Stefan Terzič a Milan Ivančev, jenž v Plzni působil posledních pět sezon.

"Teď už plánuje zůstat s rodinou v Srbsku, ale v jeho případě to je ještě otevřené," připomněl Jan Štochl, že Ivančev už v Plzni končil několikrát...

Mladí křídelníci Eduard Wildt a Jan Kačín budou od příští sezony hráči prvoligových Strakonic. "Hráči nad 23 let již nemohou hostovat z vyšší soutěže do nižší. Ale my s nimi počítáme na střídavé starty. Mezi kluby je i dohoda, že část týdne budou trénovat s námi v Plzni," vysvětloval Štochl.

Na přelomu června a července pak dostanou plzeňští házenkáři znovu volno, další tréninková fáze se rozjede 14. července. Do nového ročníku Strabag Rail extraligy by měl Talent M.A.T. Plzeň vstoupit 6. září domácím zápasem s Hranicemi.

 

 

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.