Finále pokračuje třetím zápasem v Plzni

Už dnes od 15:30 čeká Talent tým Plzeňského kraje další finálový duel. Karviná přijíždí na západ Čech za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy.

První zápas finálové série extraligy házenkářů vyhrál před týdnem Talent tým Plzeňského kraje nad Karvinou 30:25, když chvilku prohrával jen v průběhu prvního poločasu. Ještě v 18. minutě po brance Užeka vedla Karviná 12:10, pak ale obhájce mistrovského titulu srovnal a soupeře už ve zbytku utkání do vedení nepustil.

Exceloval zejména brankář Šmíd, jenž v první půli nahradil parťáka Herajta a po přestávce zlikvidoval hostům i všechny čtyři sedmimetrové hody. Karviné nepomohlo ani devět gólů Jonáše Patzela. Na domácí straně byla palebná síla rozložena na víc hráčů - Škvařil a Douda dali šest branek, Šafránek jen o jednu méně.

I ve druhém utkání v Karviné měli navrch dlouho plzeňští, pouze v druhém poločase několikrát pustili domácí do jednogólového náskoku. Ale vedení si brzy vzali zpět a ještě v 56. minutě byli za stavu 31:28 blízko vítězství. Jenže domácí se nadechli k závěrečnému tlaku a díky dvě brankám Dominika Soláka stáhli skóre na 32:32, vyrovnávací gól padl pět vteřin před koncem.

V následujícím rozstřelu ze sedmimetrových hodů měli pevnější nervy Karvinští, na straně Talentu nedali zkušený Škvařil a makedonský reprezentant Kosteski.

"Byly to nervy až do konce. Dlouho jsme prohrávali, pak se nám to povedlo otočit hrou 7 na 6. Klíčový byl opět Solák, který zase ukázal, jak moc je pro nás důležitý. Je to náš klíčový muž. Kvůli zranění v posledních deseti dnech ztratil fyzičku, taky měl problémy s dýcháním. Nakonec ale ukázal, jak velký je hráč," vysekl mu poklonu karvinský trenér Michal Brůna výkon Dominika Soláka, který se zaskvěl tuctem branek.

Na druhé straně mu zdatně sekundoval s deseti góly mladík Daniel Bláha, i když poslední ránu před vyrovnávací brankou Soláka napálil jen do tyče. "Měl bych z branek dobrý pocit, kdybychom vyhráli. Teď je to vlastně zbytečné. Do dalšího zápasu musíme jít s větší chutí vyhrát a stoprocentně všechno zlepšit," prohlásil 18letý házenkář do kamer České televize. "V závěru rozhodla aktivita v našem útoku, bylo to vestoje, hrozně kostrbaté. Soupeř zlepšil obranu a měli jsme s tím starosti," doplnil Daniel Bláha po první plzeňské porážce v letošním play-off.

Který z týmů získá finálový mečbol a posune se tak jen jednu výhru od titulu? Utkání začíná v 15:30 v hale v Plzni na Slovanech.

Nezapomeňte! Vytvořme oranžové peklo!

Nezapomeňte na zápasy finále přijít oblečeni v oranžové barvě a podpořit tak Talent v bojích o titul. Rozpoutejme společně oranžové peklo! Více informací o prodeji vstupenek zde.