Finále je srovnané, rozhodne se v Karviné

Talent tým Plzeňského kraje nevyužil finálový mečbol, když nezvládl závěr zápasu Karviné doma podlehl 26:27. O mistrovi se tak rozhodne v neděli na palubovce soupeře, páté utkání začíná ve 13 hodin.

Přitom Talent byl už ve čtvrtém zápase doma blízko vítězství. S výjimkou úvodní pětiminutovky měli svěřenci trenérů Petra Štochla a Jiřího Hynka po zbytek zápasu těsný náskok, který čtyři minuty před poločasem narostl na tři góly (14:11). Jenže Karviná do poločasu snížila na 15:13 a brzy po změně stran dokonce srovnala na 17:17. Nerozhodný stav vydržel až do 52. minuty (23:23).

Pak přišel třígólový trhák Talentu na 26:23 a pět a půl minuty se zdálo být rozhodnuto. Ale hosté se nevzdali, a když gólman Marjanovič vychytal proskoky Tonara i Škvařila, otočili na konečných 26:27 a vynutili si rozhodující pátý zápas, v němž budou mít v neděli výhodu domácího prostředí.

Vítěznou branku vstřelil čtyři sekundy před koncem Patzel.

"Vítězství bylo hodně blízko. Jsem naštvaný, protože v závěru jsme vedli o dva góly a měli tam dvě jasné šance, které jsme neproměnili a Karviná to dokázala využít. To se nemůže stát. Nejen, že ty šance nedáme, ale pak jsme i poměrně snadno inkasovali, nebyli jsme dostatečně agresivní v obraně. A ještě pak za nerozhodného stavu necháme vystřelit zrovna Patzela," říkal po utkání trenér Petr Štochl novinářům.

"Závěr nebyl z naší strany dobrý a odsoudili jsme se k tomu, že musíme jet ještě jednou do Karviné. Musíme se dát fyzicky dohromady a pokusíme se tým znovu nastartovat. Jsem přesvědčený, že pokud předvedeme dobrý výkon, tak vyhrajeme," doplnil kouč Talentu týmu Plzeňského kraje.

 

Talent tým Plzeňského kraje - HCB Karviná 26:27 (15:13)

Branky Karviné: Patzel 7/3, Skalický 6, Růža 4, Solák, Užek a Nedoma 3, Gromyko 1. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3. Vyloučení: 2:1.

Sestava a branky Plzně: Šmíd, Herajt - Škvařil 8, Douda 2/1, Vinkelhöfer 1, Nejdl 5, Tonar 3, Stehlík 1, Šafránek, Režnický 1, Linhart 3, Šindelář 2, Kaplan, Říha, Wildt, Sedlák.

Stav série: 2:2. 

Rozhodující pátý zápas: neděle 13.00 v Karviné

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.