#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Druhá prohra v řadě, Talent nestačil na Lovosice

Talent tým Plzeňského kraje utrpěl v sobotu druhou extraligovou porážku v řadě. V Lovosicích prohrál 32:33 brankou v poslední vteřině zápasu, v němě opět po většinu času vedl.

"Zažili jsme v podstatě druhé stejné utkání jako před týdnem s Kopřivnicí," připomněl jeden z trenérů plzeňského celku Petr Štochl téměř shodnou domácí porážku (32:34).

"V zápase si vypracujeme náskok, máme čtyřicet minut utkání pod kontrolou, ale pak je naše hra profesorská, jako by se nemohlo ve zbytku utkání nic stát. Nedokážeme odskočit na větší brankový rozdíl a soupeře pořád držíme ve hře. Přitom všichni víme, že rozdíl čtyř gólů neznamená v házené vůbec nic," lamentoval dál trenér Talentu tým Plzeňského kraje.

Jeho tým v první půli vedl až 14:8 na začátku 22. minuty, ale dovolil soupeři snížit na poločasových 16:18. V úvodu druhé půle přišel další trhák Talent - ve 35. minutě svítil na ukazateli skóre stav 16:21. Jenže za další tři minuty už to bylo jen o gól 20:21. Hosté pak ještě dvakrát odskočili o tři branky - 20:23 a 23:26, Lovosičtí však neskládali zbraně a povedlo se jim dokonce otočit na 29:28.

Na začátku 59. minuty znovu vedli po ráně Linharta plzeňští házenkáři 31:32, pak ale srovnal Trkovský, Talent následný útok nezakončil a v čase 59:59 skóroval z posledního útoku Kupa. Domácí hráč po odpískaném faulu vzal ze země při protestech Plzeňských míč a střelou pod horní tyč rozhodl. Bezprostředně po jeho trefě zazněl závěrečný klakson.

"Kvalita soupeře a jeho nadšení nám ukázalo, že hrát dvě třetiny utkání prostě nestačí," doplnil Petr Štochl, který povýšil před touto sezonou z pozice asistenta na hlavního kouče.

"Ve druhé půli se naše hra zlepšila jak v obraně tak v útoku. Dostali jsme do naší hry trošku víc klidu a ukázalo se, že tým má velkou vnitřní sílu," pochvaloval si naopak lovosický trenér Roman Jelínek. Lovosice porazili Talent v extralize po třech letech.

Dvě porážky v řadě, to se stalo Talentu i v minulé sezoně, na konci listopadu podlehli doma Karviné (21:24) a pak i v Zubří (17:25). Krátce na to pak padli v Novém Veselí (27:28) i v semifinále Českého poháru.

V neděli 4. října hostí Talent tým Plzeňského kraje v hale na Slovanech v tradičním čase od 10.30 hodin Frýdek-Místek a další zaváhání už si nemůže dovolit.

HK FCC Město Lovosice - Talent tým Plzeňského kraje 33:32 (15:18)

Nejvíce branek Lovosic: Motl 9/1, Jonsson 6, Holubec 4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 2/1:2/1. Vyloučení: 3:6.

Sestava a branky Talentu: Herajt, Šmíd - Chmelík 6, Šafránek 4, Linhart 2, Kaplan, Vinkelhöfer, M. Tonar 3/1, Douda 6, Nejdl 2, Režnický 3, Stehlík 3, Bogdanič, Škvařil, Šindelář 3.