Douda střelecky režíroval výhru nad Haukarem

S deseti góly byl Jakub Douda suverénně nejlepším střelcem Talentu M.A.T. Plzeň v domácí odvetě 1. kola Poháru EHF.

Výraznou měrou tak přispěl k vítězství 26:25 nad islandským Haukarem Hafnafjordur, které v součtu s výhrou 25:20 minulý týden venku znamenalo postup do dalšího kola. Tam bude soupeřem izraelský Hapoel Ashdod.

Já se vrátím ještě na Island. Nebyla výhra venku příčinou poněkud lehkovážného začátku?

To si nemyslím. Oni nás spíš v tom prvním zápase podcenili. Přišlo mi, že si mysleli, že nás snadno rozmetou. Ale poznali, že se spletli. Proto se na odvetu lépe připravili. Bylo nám jasné, že takhle špatně už podruhé nezahrají. Navíc si přichystali nové věci.

Čím vás tedy v domácí odvetě zaskočili?

Spíš než zaskočili, bych řekl, že na nás byli lépe připravení. Dneska každý používá video, určitě leccos vysledovali. Dvě nebo tři jiné kombinace tam měli. A nám chvilku trvalo, než jsme přišli na to, jak na ně. A hlavně už nás nepodcenili.

Vy jste v úvodu druhé půle nedal tutovku a soupeř pak odskočil na pět branek. Mrzelo vás to hodně?

Jo, hodil jsem to jak jelito. Myslel jsem, že Ondra Šafránek půjde sám, tou přihrávkou mě zaskočil. Ale v té chvíli bylo na naší straně chyb víc. Ten vstup do druhé půle byl strašný.

A soupeř najednou vycítil šance. Co bylo v té fázi důležité?

Bylo to sice o pět, ale v pohárové matematice vlastně remíza. Bylo důležité, abychom nezpanikařili. Pořád bylo spoustu času vrátit se do zápasu. Ten jejich náskok nebyl tak velký.

V závěru jste to bral často na sebe. Dal jste gól přes celé hřiště do prázdné branky a vše jste korunoval vítězným gólem?

Na posledních patnáct minut se budu muset podívat. Byl jsem úplně vyflusaný. Nevěděl jsem, co se děje. (úsměv) Když jsem viděl, že je tam prostor, tak jsem vystřelil. Když je člověk psychicky nahoře, tak to tam padá. Ale ono je jedno, kdo dává góly, důležité je vítězství týmu.

Už jste si zjišťoval, kdo vás čeká ve 2. kole Poháru EHF?

Vím jenom, že jsou to Izraelci. To je všechno. Že bych se díval ještě před odvetou s Haukarem na video, to určitě ne. Teď se asi mrknu, jak to tam vypadá. (úsměv)

Máte nějakou zkušenost s izraelskou házenou?

Ještě v Zubří jsme hráli se Zubřím na Valašském poháru s Maccabi, ale to už je strašně dávno. Takových šest, sedm let. Takže moc netuším? Ale jsou přímo nasazeni do 2. kola poháru, takže to určitě nebude špatný tým.

Zato ve středu přijede Zubří, odkud jste do Plzně loni přišel. Takže známý soupeř?

Jo, potkali jsme se s nimi v létě na turnaji v Jičíně. Ale z toho si moc brát nemůžeme, protože sestavy se hodně točily. Jejich staronoví hráči, Řezníček s Jurkou, hráli až druhý poločas. Uvidíme, s čím přijedou. Já doufám, že to zvládneme, chceme vstoupit do extraligy dobře. Teď si hlavně musíme odpočinout a od pondělí už zase tvrdě makat.

 

Zubří v létě hodně posilovalo, asi bude silnější než na jaře?

Když jsem tam byl já taky jsme hodně posilovali, pak jsme dostali Karvinou ve čtvrtfinále a hráli jen o páté místo. Několikrát nás pasovali na titul a pak nás pomalu vyhazovali. Posily jsou to perfektní, ale nemusí si to sednout hned. Vždyť vyměnili snad půlku základní sestavy.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.