Douda: Musíme hrát pořádnou házenou

V úvodním extraligovém zápase byl Jakub Douda s osmi góly nejlepším střelcem, ale po domácí porážce s Novým Veselím (30:32) z toho neměl žádnou radost.

"To co jsme předvedli je nepřípustné. Se vší úctou k soupeři, s Novým Veselím bychom neměli doma prohrát," zlobil se Jakub Douda, házenkář Talentu tým Plzeňského kraje. Problém viděl především v defenzivě. "Dostat dvaatřicet branek, to prostě nejde. Ale nerad bych to házel jen na to, celkově byl ten zápas špatný," vyhrkla ze se sebe 27letá spojka.

Teď jede Talent tým Plzeňského kraje do Frýdku-Místku, kde hraje v neděli od 18 hodin.

Vy už jste v přípravě prohrávali, i když to bylo s kvalitními německými celky, nepoznamenalo vás to?

To si nemyslím. Soupeři v přípravě byli mnohem kvalitnější, a když to řeknu hloupě, tak ty výsledky se daly očekávat,i když možná ne takovými rozdíly. Přesto nás to neomlouvá, nemůžeme úvodní zápas sezony odehrát takovým způsobem.

Čím to bylo? Podcenili jste soupeře nebo sehrála roli nervozita z prvního zápasu?

Nepodcenili. Nervozita... Kdo může být z těch kluků nervózní, odehráli už jsme spoustu těžkých zápasů.

Není o to překvapivější, že se nenašel nikdo, kdo by zavelel k obratu utkání?

Všichni chceme vyhrát a každý by to chtěl vzít na sebe. Ale ono to tak nefunguje, že si řeknu vezmu si balon a teď to rozhodnu. V týmu je nás šestnáct a každý musí něčím přispět. Musím bohužel uznat, že Veselí si vítězství zasloužilo, šlo za ním víc než my.

Nejde tedy o jakousi mistrovskou kocovinu?

Těžko říct.. Řekl bych, že to byl nepovedený zápas. Tím bych tento zápas uzavřel a už se soustředil a připravoval na nedělní zápas ve Frýdku. Nemůžeme si myslet, že všechno půjde samo. Musíme se soustředit na svůj výkon, hrát pořádnou házenou a ne to, co jsme předvedli proti Novému Veselí.

Ono vůbec první kolo přineslo i jiné překvapivé výsledky. Bude extraliga vyrovnanější než jindy?

Už nějaké tři roky se bavíme o tom, že extraliga bude vyrovnanější, ale pokaždé dopadne stejně. Nemyslím si, že to bude vyrovnanější než v minulé sezoně.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.