Douda: Chceme si zajistit první místo

Házenkář Jakub Douda si postupně zvyká na nové spoluhráče, ale žádnou podstatnou změnu ve hře mistrovského Talentu M.A.T. Plzeň nezaznamenal. V sobotu hostí od 16.30 hodin předposlední Frýdek-Místek a můžou dát razítko na prvenství po základní části Strabag Rail extraligy.

 

"Chceme si už proti Frýdku zajistit první místo, abychom se ve zbývajících zápasech připravili na play-off," prohlásil Jakub Douda před zápasem, který se bude hrát nezvykle v menší hale číslo 3. "My tam trénujeme, častěji než ve velké hale. Možná, že to pro nás bude i výhoda. Aspoň bude plno, lidi vytvoří bouřlivou kulisu. Když si vzpomenu na zápas ?s Duklou v Tachově, tak to bylo super. Proto očekávám větší šrumec než ve velké hale," doplnila spojka plzeňského Talentu.

 

Frýdek navíc v této sezoně jen dvakrát vyhrál, měl by to být snadný soupeř...

Ale my se musíme připravit jako na každého jiného soupeře. Nic měnit nepotřebujeme, všechno funguje. Frýdek je sice dole, ale víte, jako to může v takových zápasech být. Svádí to k podcenění, můžete v poločase prohrávat a pak nevíte, co s tím. Ale to nechceme dopustit, takže příprava byla poctivá.

 

A vy máte o motivaci postaráno, jde vám o potvrzení prvního místa po základní části. Je to pro vás natolik důležité?

Určitě. Bylo by super, pokud by se to povedlo už proti Frýdku, měli bychom dva zápasy navíc připravit se na play-off. V minulé sezoně se potvrdilo, že je výhoda postoupit do play-off z nejvyšších příček.

 

Překvapuje vás, že je Frýdek v tabulce takhle dole?

Docela ano. Myslím, že jejich mančaft se oproti loňsku příliš nezměnil. Ale měli špatný vstup do soutěže, nevyšlo jim pár zápasů a už se to s nimi vezlo.

 

Byl trenér po vítězství v Jičíně a Lovosicích spokojený?

Spokojenější byl asi v Jičíně, protože v Lovosicích to nebylo z naší strany ono. Rozebírali jsme to na videu. V útočné fázi se nám pár věcí nepovedlo. Vyříkali jsme si to, potrénovali a v sobotu se ukáže, jestli to dokážeme přenést na hřiště.

 

Už jste si zvykl na nové spoluhráče Terziče, Tonara ?a Škvařila?

Nepociťuju to. Zrovna jsme se o tom se Škvárou a Mikim bavili, že se spíš míjíme. Smáli jsme se tomu. Na hřišti jsem se zatím potkal jen se Stefanem Terzičem (úsměv).

 

A co jste říkal zprávě, že po sezoně skončí u týmu trenér Michal Tonar?

Jsem rád, že jsme se to dozvěděli od něho a ne z médií nebo způsobem, že někdo někde něco povídal. Máme rozdělanou práci, takže o tom víc nepřemýšlím. Do konce května máme společné plány a pak se uvidí, co bude dál.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.