DOROSTENECKÁ DRUŽSTVA PODRUHÉ ZA SEBOU STOPROCENTNÍ

Dorostenecká družstva Talent Škoda JS Plzeň se v 7.kole soutěžního ročníku 2023/2024 představila netradičně v sobotu 28. 10. 2023 na domácí palubovce. Jako první vyzval mladší dorost B družstvo TJ Sokol Úvaly. Následně mladší dorost A přivítal na domácí palubovce družstvo Házenkářské akademie olomouckého kraje a jako poslední se představil starší dorost, kterému bylo za soupeře rovněž družstvo Házenkářské akademie olomouckého kraje.

2. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

Úvod utkání byl velmi vyrovnaný a žádné z družstev nedokázalo svému soupeři odskočit na více než jedno či dvoubrankové vedení. Až na konci první dvacetiminutovky se nám podařilo odskočit na rozdíl tří branek 13:10, ale soupeř na toto dokázal rychle reagovat a během minuty snížil na rozdíl jediné branky. Do posledních pěti minut prvního poločasu jsme tak šli s hubeným jednobrankovým náskokem 15:14. V poslední pětiminutovce jsme byli lepším družstvem na palubovce a po zásluze jsme si do přestávky vypracovali tříbrankový náskok 20:17. Vstup do druhého poločasu se nám povedl a během několika málo minut jsme naše vedení navýšili již na rozdíl sedmi branek. Ani to nebylo z naší strany vše a na začátku padesáté minuty jsme vedli již o jedenáct branek 33:22. O osudu utkání tak bylo rozhodnuto. Soupeři se již do konce utkání podařilo pouze zkorigovat rozdíl ve skóre na devět branek, kdy po závěrečném hvizdu svítil na výsledkové tabuli konečný stav 38:29.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň B - TJ Sokol Úvaly

TABULKA 2. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

1. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Vstup do utkání byl jednoznačně v naší režii a od úvodního hvizdu jsme dali jasně najevo, kdo bude na palubovce pánem. Rychle jsme se ujali vedení 4:0 a čtyřbrankový náskok si v poklidu drželi a postupně ho navyšovali. Do poslední pětiminutovky prvního poločasu jsme šli s osmibranovým vedením 14:6. Nakonec brankou se závěrečným klaksonem jsme zvítězili první poločas o sedm branek 17:10. Úvod do druhého poločasu byl opět pod naší jednoznačnou kontrolou a na konci třicátépáté minuty utkání jsme vedli již o jedenáct branek 21:10 a o osudu utkání bylo rozhodnuto. To nám dalo dostatečný prostor pro výrazné zapojení lavičky a i přes prostřídání jsme dokázali rozdíl ve skóre nadále navyšovat. Do poslední desetiminutovky utkání jsme šli s šestnáctibrankovým vedením 30:14, který v závěru soupeř mírně poupravil na konečný čtrnáctibrankový rozdíl 34:20.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň A - HAOLK

TABULKA 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

1. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Starší dorostenci vstoupili do utkání posíleni vítězstvím z předchozího kola v Jičíně velmi dobře a rychle se ujali vedení. Na konci desáté minuty svítil na výsledkové tabuli stav 7:4 a když se nám tříbrankový náskok dařilo bez problémů držet i na konci devatenácté minuty (11:8), vše vypadalo růžově. Bohužel opak byl pravdou a zejména díky tragicky zahranému úseku mezi pětadvacátou a devětadvacátou minutou, který jsme prohráli 0:6 jsme odcházeli do šaten se čtyřbrankovou ztrátou 15:19. To co jsme na konci prvního poločasu pokazili jsme dokázali napravit hned v úvodu druhého poločasu a na konci první desetiminutovky už jsme vedli 22:21. Po tomto se hra vyrovnala a následujících třináct minut hry bylo vyrovnaných a čekalo se kdo a zda vůbec někdo dokáže využít chyby soupeře a urvat utkání na svojí stranu. Nakonec jsme to byli my, za stavu 28:28 na začátku čtyřiapadesáté minuty jsme si vzali time out, který vše odstartoval. Během necelé minuty jsem se dostali do dvoubrankového vedení, které jsme za další necelé dvě minuty navýšili na rozdíl čtyř branek 32:28 a čtyři minuty před koncem již bylo všem jasné, že tohle utkání už nepustíme a dojdeme si pro dva body. V padesátédeváté minutě jsme navýšili rozdíl ve skóre již na pět branek a poslední minutu utkání už si chlapci na palubovce spíše užívali vítězství než se plně koncentrovali na hru a tak soupeř snížil v poslední minutě na konečný stav 34:31.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň - HAOLK

TABULKA 1. LIGY STARŠÍHO DOROSTU

O následujícím víkendu následuje reprezentační pauza, kdy někteří z našich dorostenců se účastní reprezentačního srazu dorostenecké reprezentace (brankář - Adam ŘEHÁČEK, pivot - Ondřej ŠÍMA  a pravá spojka Jan Baumruk) a jeden i srazu juniorské reprezentace - levá spojka Daniel BLÁHA. Všem držíme palce....

Po reprezentační přestávce čekají všechna družstva v 8. kole soutěžního ročníku 2023/2024 utkání na palubovkách soupeřů. B družstvo mladšího dorostu se představí v neděli 12. 11. 2023 od 13:00 hod. v Praze - Vršovicích, kde se utká s místní Lokomotivou Vršovice. První družstvo mladšího dorostu a starší dorost se ve stejný den vydají do Zubří, kde se na palubovce ROBE Arény od 15:00 hod. utká mladší dorost s místním HC Zubří o průběžné 1. místo tabulky a od 17:00 hod. starší dorost bude bojovat o další důležité body do tabulky.