#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

DOROSTENECKÁ DRUŽSTVA OPĚT STOPROCENTNÍ

Dorostenecká družstva Talent Škoda JS Plzeň měla v neděli 3. 3. 2024 na programu 15. kolo soutěžního ročníku 2023/2024. Jako první se představilo družstvo mladšího dorostu A, které od 11:00 hod. ve Sportovní hale města Plzně hostilo družstvo TJ Sokol Nové Veselí, stejného soupeře pak od 13:00 hod. přivítalo i družstvo starších dorostenců. Celodenní házenkářský program následně uzavřelo B družstvo mladších dorostenců, které se od 15:00 hod. utkalo v derby s družstvem Házená Rokycany.

2. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

Vstup do utkání se nám vydařil a rychle jsme se ujali vedení 3:0. Na náš dobrý vstup do utkání dokázal soupeř ještě reagovat a dvěma brankami se vrátil zpět do utkání. Po deseti minutách hry tak svítil na výsledkové tabuli na branky chudý stav 3:2. I v dalším průběhu prvního poločasu jsme byli lepším družstvem na palubovce, ale zbytečné chyby nás stáli vyšší vedení. Do poslední desetiminutovky druhého poločasu jsme šli s tříbrankovým náskokem 10:7 a ještě dvě a půl minuty před koncem prvního poločasu jsme drželi čtyřbrankové vedení. Posledních stopadesát vteřin prvního poločasu však rozhodlo o osudu utkání, soupeř byl všude pozdě a my pěti brankami v řadě upravili poločasový výsledek na 18:9. Úvod druhého poločasu byl vyrovněnější něž konec poločasu prvního, hostům se podařilo v první desetiminutovce snížit nás náskok na rozdíl šesti branek, ale to bylo z jeho strany vše. Postupně jsme navyšovali naše vedení, které jsme před koncem utkání dokázali zvýšit až na propastný devatenáctibrankový rozdíl 38:19. Poslední slovo měl soupeř a tak utkání nakonec skončilo vysokým vítězstvím našich barev 38:20.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň B - Házená Rokycany

TABULKA 2. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

1. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Úvod utkání byl vyrovnaný, veselští se sice ujali z prvního útoku vedení 0:1, to se nám však brzy podařilo otočit a v dalších minutách jsme si drželi jedno až tříbrankový náskok. S výkonem resp. s bojovností a nasazením jsme však spokojeni býti nemohli a tak jsme v jedenadvacáté minutě, za stavu 10:9 sáhli po time outu. I po time outu jsme nebyli důslední v útočné fázi a nadále jsme kazili, naštěstí jsme se mohli opřít o dobrou defenzivu a tak jsme soupeři nedovolili vyrovnat. V posledních třech minutách prvního poločasu se nám třemi brankami v řadě konečně podařilo soupeři odskočit a do šatny jsme šli s pětibrankovým vedením 15:10. Vstup do druhého poločasu jsme měli lepší než hosté a podařilo se nám navýšit rozdíl ve skóre na sedm branek. Tři vyloučení během několika málo minut nás pak stálo větší jistotu a navýšení rozdílu ve skóre. Po návratu do plného stavu jsme během pár minut navýšili vedení na deset branek a o vítězi utkání bylo rozhodnuto. Do závěrečného hvizdu se nám poté podařilo rozdíl ve skóre ještě o jednu branku navýšit a v utkání jsme tak zvítězili jedenáctibrankovým rozdílem 32:21.

STATISTIKA UTKÁNÍ  Talent Škoda JS Plzeň A - TJ Sokol Nové Veselí

TABULKA 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

1. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Úvod utkání byl stejně jako v mladším dorostu vyrovnaný a po první patnáctiminutovce jsme vedli o jednu branku 7:6. V úvodu druhé poloviny prvního poločasu jsme ze sedmičky zvýšili na dvoubrankové vedení 8:6, které mělo za následek time out hostů. Time out však hostům nepomohl a my zejména díky dobré defenzivě a několika zákrokům čimiho v brance šli do čtyřbrankového vedení 10:6. V poslední desetiminutovce prvního poločasu jsme dokázali ještě rozdíl ve skóre o jednu branku navýšit a do šaten jsme tak šli s pětibrankovým vedením 18:13. Vstup do druhého poločasu jsme měli výborný a během necelých dvou minut jsme navýšili vedení na rozdíl sedmi branek 20:13. Na tento dobrý vstup do druhého poločasu jsme však v následujících minutách nedokázali navázat a útočně se trápili, kupili jsme spoustu technických chyb a i v avizované pasivitě byli nuceni zakončovat z nevýhodných pozic. To vše mělo za následek postupné snižování našeho náskoku, které zákonitě přineslo i náš time out na konci jedenačtyřicáté miuty za stavu 21:17 v náš prospěch. Stejně jako soupeři v prvním poločasu, ani nám time out nepomohl a hosté neustále ukrajovali z našeho náskoku a na konci šestačtyřicáté minuty už byl rozdíl ve skóre pouze jednobrankový v poměru 21:20. Na toto snížení jsme naštěstí dokázali reagovat a druhou brankou v posledních patnácti minutách hry jsme odskočili na dvoubrankový rozdíl. Do poslední desetiminutovky utkání jsme vstupovali s tříbrankovým vedením 24:21, ale soupeř se nevzdal a přesto, že Marek v brance vytáhl několik výborných zákroků, snížil tři minuty před koncem na rozdíl jediné branky 24:23. Vědomi si toho, že jsme opět delší dobu nevstítili branku, byli chlapci značně nervózní. V polovině devětapadesáté minuty se nám konečně podařilo skórovat a minutu a půl před koncem jsme měli dvoubrankový náskok 25:23. Soupeř na nás vytáhl celoplošnou osobní obranu, se kterou slavil úspěch a 28 vteřin před koncem utkání snížil na rozdíl jediné branky 25:24. Po snížení následoval náš poslední time out, tak abychom se připravili na posledních dvacet vteřin utkání a zejména na rozehrání poslední akce. Po rozehrání vypadlo, že máme situaci pod kontrolou, ale nevynucenou ztrátou míče jsme nabídli soupeři vyrovnání, který ovšem v podstatě se závěrečným hvizdem zakončil do břevna a tak oba body zůstali nakonec za vítězství 25:24 doma. Starší dorostenci tak získali oba body a po hrůzostrašném začátku soutěžního ročníku, kdy měli po pěti kolech pouhý jeden a krčili se na předposledním místě postupně stoupají tabulkou.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň - TJ Sokol Nové Veselí

TABULKA 1. LIGY STARŠÍHO DOROSTU

O následujícím víkendu se všechna naše družstva představí na palubovkách soupeřů. Mladší dorost A a starší dorost zajíždějí v neděli 10. 3. 2024 do Frýdku - Místku, kde se dají očekávat velmi vyrovnané a kvalitní utkání dorostenecké kategorie. Mladší dorost B má v 16. kole volný los.