#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

DOROSTENECKÁ DRUŽSTVA DOMA STOPROCENTNÍ

Dorostenecká družstva Talent Škoda JS Plzeň se v 17.kole soutěžního ročníku 2023/2024 představila v neděli 24. 3. 2024 na domácí palubovce. Jako první vyzval mladší dorost B družstvo 1.HC Pardubice. Následně mladší dorost A přivítal na domácí palubovce družstvo C.S.CARGO Jičín a jako poslední se představil starší dorost, kterému bylo za soupeře rovněž družstvo C.S.CARGO Jičín.

2. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

Samotný úvod utkání byl vyrovnaný a po první pětiminutovce jsme vedli nejtěsnějším rozdílem 3:2. V následující pětiminutovce převzal soupeř iniciativu a využil několika našich zbytečných chyb a otočil stav utkání na 3:6. Na toto jsme na konci jedenácté minuty reagovali time  outem, jelikož jsme byli pramálo spokojeni s nasazením a bojovností. Po time outu jsme záhy srovnali stav utkání a až do konce poločasu byla hra i výsledek vyrovnaný. Do šaten jsme odcházeli s jednobrankovým náskokem 14:13. I vstup do druhého poločasu byl vyrovnaný a v utkání né příliš vysoké kvality jsme nadále byli o branku až dvě před soupeřem. Až před polovinou druhého poločasu jsme soupeři odskočili na tříbrankový rozdíl. Do poslední desetiminutovky utkání jsme vstupovali s dvoubrankovým vedením 25:23, které jsme během necelých dvou minut dokázali zvýšit na pětibrankový rozdíl 28:23 a rozhodnout tak o osudu utkání. Hosté do konce utkání korigovali stav na konečných 31:28 v náš prospěch. Z utkání, ve kterém jsme nebyli spokojeni s naším výkonem, jsme si tak zejména díky Adamovi v brance přispali 2 body do tabulky 2. ligy JVČ.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň B - TJ Sokol Úvaly

TABULKA 2. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

1. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a v čase 02:03 jsme vedli již 5:1. Na toto reagovala lavička hostů time outem, po kterém se rychlost přídělu branek zmírnila, ale i tak jsme nadále táhli za delší konec provazu a postupně navyšovali rozdíl ve skóre. Do konce poločasu jsme navýšili naše vedení na rozdíl osmi branek 21:13. I v průběhu druhého poločasu jsme byli lepším družstvem na palubovce a postupně jsme krůček po krůčku navyšovali naše vedení, které ještě tři minuty před koncem utkání čítalo třináct branek. V posledních minutách utkání hosté snížili a tak po závěrečném hvizdu svítil na výsledkové tabuli stav 41:30 v náš prospěch, což znamenalo dva body do tabulky 1. ligy mladšího dorostu a udržení průběžného 1. místa a již pět kol před koncem soutěžního ročníku i jistotu medailové pozice. Nic z toho však neměmí naše plány a cíle, kterými je se trénink od tréninku zlepšovat a jít od utkání k utkání. Stále máme před sebou veliké množství práce a chlapci tvrdé dřiny.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň A - C.S.CARGO Jičín

TABULKA 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

1. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Starší dorostenci vstoupili do utkání proti Jičínu, se kterým ve vzájemném podzimním utkání v Jičíně nastartovali zlepšené výsledky a vzestup tabulkou, dobře a po dvou minutách vedli 2:0. Na náš dobrý vstup dokázali hosté zareagovat a v podstatě do minuty bylo vyrovnáno. V průběhu šesté minuty utkání jsme dokázali dvakrát skórovat v přesilovce a když jsme k tomu přidali za další dvě minuty další branku, odskočili jsme soupeři na tříbrankový rozdíl 6:3. Po tomto se utkání vyrovnalo a skóre se několik minut pohybovalo v rozmezí dvou a tříbrankového rozdílu, a to až do sedmnácté minuty, kdy jsme během necelých tří minut navýšili naše vedení na rozdíl již šesti branek 13:7. Ani to nebyl konec a necelé tři minuty před koncem prvního poločasu jsme vedli již o osm branek 17:9. Hosté do poločasu korigovali a do šaten se šlo za stavu 19:13 v náš prospěch. V úvodních minutách druhého poločasu hosté rychle snížili na rozdíl čtyř branek a vrátili se do utkání. Zbytek druhého poločasu byl již výsledkově vyrovnaný, resp. nám se do poloviny druhého poločasu opět podařilo navýšit rozdíl na osm branek, aby ve druhé polovině druhé poločasu soupeř opět korigoval a tak utkání nakonec skončilo pětibrankovým rozdílem 33:28. Po 17. kole tak starším dorostencům patří průběžné 5. místo tabulky a nebýt špatného vstupu do soutěže, mohlo být i veseleji.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň - C.S.CARGO Jičín

TABULKA 1. LIGY STARŠÍHO DOROSTU

O následujícím víkendu je na programu přestávka, po které čekají všechna družstva, v rámci 18. kola soutěžního ročníku 2023/2024, utkání na palubovkách soupeřů. B družstvo mladšího dorostu se představí v sobotu 6. 4. 2024 od 14:00 hod. v Úvalech, kde se utká s místním TJ Sokol Úvaly. První družstvo mladšího dorostu a starší dorost se ve stejný den vydají do Velké Bystřice, kde budou od 12:30 hod. resp. 14:30 hod. bojovat body s Házenkářskou akademií olomouckého kraje.