DOROSTENCI ZAPISUJÍ STOPROCENTNÍ BODOVÝ ZISK

Dorostenecká družstva Talent Škoda JS Plzeň se v rámci 14. kola jarní části soutěžního ročníku 2023/2024 představila na palubovkách soupeřů. Všechna družstva odehrála svoje utkání shodně v neděli 25. 2. 2024, kdy jako první se představil mladší dorost B, který od 09:00 hod. vyzval družstvo Spartak MAS Sezimovo Ústí. Obě prvoligová družstva dorostenců zajížděla do Lovosic, kde se ve sportovní hale Chemik utkala od 12:00 hod. a 14:00 hod. s místními Lovci.

2. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

Družstvo mladších dorostenců doplněné o pět starších žáků vstoupilo do utkání dobře a rychle se ujalo vedení, které na začátku jedenácté minuty čítalo již pět branek. Domácím se záhy povedlo stav korigovat na dvoubrankový rozdíl a do konce prvního poločasu se náš náskok pohyboval mezi dvou až čtyřbrankovým rozdílem. První poločas jsme zakončili tříbrankovým vedením 12:15. Ve stejném duchu pokračoval i druhý poločas, nadále jsme si drželi dvou až čtyřbrankový náskok, a to až do poloviny čtyřicátétřetí minuty, kdy jsme se domácím začali výsledkově vzdalovat. Šestibrankovou šňůrou jsme soupeři na začátku čtyřicátésedmé minuty odskočili na osmibrankový rozdíl v poměru 16:24 a ani to nebylo vše a za minutu a půl už byl rozdíl ve skóre desetibrankový 17:27. V poslední desetiminutovce utkání měli mírně navrch domácí a tak po závěrečném hvizdu svítil na výsledkové tabuli konečný stav 26:32 v náš prospěch.

STATISTIKA UTKÁNÍ Spartak MAS Sezimovo Ústí - Talent Škoda JS Plzeň B

TABULKA 2. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU JVČ

1. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Do utkání jsme vstupovali jednak s vědomím, že Lovcům se v posledních utkáních výsledkově nedařilo, ale rovněž s vědomím, že jsou po dlouhé době téměř v kompletní sestavě a v utkání nemají co ztratit a nečeká nás tak lehká práce. Úvodní minuty utkání tomu pak nasvědčovaly, obě družstva byla nervózní a jejich obranná fáze byla na vyšší úrovni než fáze útočná. Po necelých devíti minutách hry, kdy svítil na výsledkové tabuli stav 3:3, jsme převzali otěže utkání do svých rukou a třemi brankami v průběhu jedné minuty šli do tříbrankového vedení, které mělo za následek první time out domácích. Ani po time outu domácích jsme nepolevili a další tři branky za necelých devadesát vteřin hry znamenaly naše již šestibrankové vedení 3:9. I v následujících minutách jsme měli herně mírně navrch a krůček po krůčku jsme navyšovali i naše vedení, které do poločasové přestávky činilo osm branek. Za stavu 12:20 jsme šli do šaten, kde jsme chlapce nabádali, aby nepolevili v koncentraci, že utkání se bude lámat v první polovině druhé půle. Byli jsme si vědomi toho, že domácí oproti nám rotovali sestavou a dalo se předpokládat, že by mohli mít v závěru utkání více fyzických sil. Vstup do druhé půle se nám vůbec nepovedl, mnoho laciných ztrát nás stálo během necelých šesti minut snížení na 16:21. Ani tento špatný vstup nás nezastavil a během pěti minut jsme vedli již rozdílem deseti branek 16:26 a šli si za dvěma body. Naše dominance na palubovce byla taková, že v polovině padesátédruhé minuty jsme vedli již rozdílem patnácti branek 18:33. Po výrazné obměně sestavy jsme utkání nakonec dovedli do přesvědčivého vítězství 25:37 a osamostatnili se na 1. místě ligové tabulky.

STATISTIKA UTKÁNÍ Lovci Lovosice - Talent Škoda JS Plzeň A

TABULKA 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

1. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Vstup do utkání měli naši starší dorostenci, posíleni vítězstvím z posledního domácího kola nad leadrem soutěže z Polanky, famózní. I díky několika skvělým zákrokům "čimiho" šli rychle do vedení a na začátku šesté minuty za stavu 0:5 donutili domácí střídačku k prvnímu time outu. Bohužel po time outu už jsme nedokázali navázat na skvělý úvod utkání a domácí začali postupně umazávat z našeho náskoku. Na začátku deváté minuty už byl rozdíl ve skóre jen dvě branky a v jedenadvacáté minutě prvního poločasu domácí dvěma brankami v rychlém sledu šli do vedení 11:10. Na toto jsme však dokázali reagovat a do poločasu jsme nakonec šli s tříbrankovým vedením 12:15. Po prvním poločasu plném technických chyb na obou stranách zapříčiněných patrně nervozitou či přemotivovaností, jsme šli do druhé půle s vědomím, že nás nečeká vůbec nic lehkého, a že o body se bude bojovat do posledních vteřin utkání. Vstup do druhé půle byl z naší strany o poznání horší než vstup do utkání, veliké množství chyb a pouhé dvě vstřelené branky za necelých jedenáct minut znamenalo za stavu 16:17 náš time out. Po time outu jsme sice dokázali navýšit vedení na dvoubrankový rozdíl, ale domácí se nevzdali, záhy vyrovnali a na začátku šestačtyřicáté minuty šli dokonce do vedení 20:19. Ani my nesložili zbraně a za tři minuty už jsme byli o krůček vpředu my. Na začátku poslední desetiminutovky utkání jsme domácím odskočili na rozdíl dvou branek a když domácí na začátku padesátéosmé minuty neproměnili sedmimetrový hod, šli jsme následně do tříbrankového vedení 22:25. V samotném závěru už domácí jen snížili na rozdíl dvou branek a my v podstatě se závěrečným klaksonem upravili konečný stav na 24:27 v náš prospěch a připsali si cenné a důležité dva body do tabulky.

STATISTIKA UTKÁNÍ Lovci Lovosice  - Talent Škoda JS Plzeň

TABULKA 1. LIGY STARŠÍHO DOROSTU

O následujícím víkendu se všechna naše družstva představí na domácí palubovce. Jako první se v neděli 3. 3. 2024 od 11:00 hod. v hale 3 Sportovní haly města Plzně na Slovanech představí mladší dorostenci A, kteří přivítají družstvo TJ Sokol Nové Veselí. Starší dorotenci budou od od 13:00 hod. hostit stejného soupeře a vše završí družstvo mladšího dorostu B, které se utká od 15:00 hod. s družstvem Házená Rokycany. Přijďte podpořit naše chlapce...