DOROSTENCI VEZOU Z JIČÍNA PLNÝ POČET BODŮ

Dorostenecká družstva Talent Škoda JS Plzeň zajížděla v sobotu 12. 10. 2024 do Jičína, kde se utkala v rámci 5. kola dorosteneckých lig s domácími C.S. CARGO HBC Jičín.

1. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Vstup do utkání měli lepší domácí, rychle se ujali dvoubrankového vedení, které si dokázali držet po celou první dvacetiminutovku. Na začátku poslední třetiny prvního poločasu se nám podařilo vyrovnat, na což domácí ještě zareagovali, ale v poslední pětiminutovce jsme byli již lepším družstvem na palubovce a do šaten jsme tak šli s jednobrankovým vedením 14:15. V úvodu druhého poločasu jsme pokračovali ve zlepšeném výkonu a rychle domácím odskočili na rozdíl čtyř branek. V první polovině druhého poločasu jsem si pak tento náskok udržovali. V úvodu poslední čtvrtiny utkání jsme domácím odskočili na rozdíl osmi branek 24:32, ale soupeř se nevzdal a rychle zkorigoval na pětibrankový rozdíl 27:32. Poslední pětiminutovka utkání už patřila našim chlapcům a utkání dovedli do zaslouženého vítězství 29:37. Díky zlepšeným výkonům v posledních dvou utkáních tak naši chlapci stoupají tabulkou 1. ligy mladšího dorostu.

STATISTIKA UTKÁNÍ C.S. CARGO HBC Jičín - Talent Škoda JS Plzeň A

TABULKA 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

1. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Starším dorostencům se vstup proti soupeři, který jako my dosud neztratil ani bod povedl a na konci páté minuty již vedli rozdílem tří branek 1:4. I v dalších minutách byli naši chlapci lepším družstvem na palubovce a postupně navyšovali rozdíl ve skóre, který po dvaceti minutách prvního poločasu čítal již šest branek 8:14. V poslední desetiminutovce jsme výrazně polevili, zbytečně chybovali a dovolili tak domácím dostat se zpět do utkání, a to na rozdíl pouhých dvou branek 14:16. Do šaten se nakonec šlo za stavu 14:17 v náš prospěch. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se chceme prezentovat naší hrou a co možná nejrychleji rozhodnout o osudu utkání. Vstup do druhého poločasu se nám povedl a po deseti minutách bylo, za stavu 15:24, o osudu utkání rozhodnuto. Do konce poločasu už jsme si vedení bez problému drželi a dokonce jsme šli až na rozdíl dvanácti branek 22:34. Domácí v samotném závěru nakonec snížili na desetibrankový rozdíl 24:34. Po 5. kole tak zůstáváme na 1. místě neúplné tabulky 1. ligy, kdy spolu s námi je bez ztráty bodu již jen jedno družstvo, a to Lovci Lovosice.

STATISTIKA UTKÁNÍ C.S. CARGO HBC Jičín - Talent Škoda JS Plzeň

TABULKA 1. LIGY STARŠÍHO DOROSTU

O následujícím víkendu se představí obě dorostenecká družstva na domácí palubovce, přičemž hostí shodně družstva HC Zubří. Netradičně se z důvodu pořádání třídenního turnaje pro mladší a starší žáky začne v neděli 20.10.2024 až ve 14:00 hod., kdy jako první se představí od 14:00 hod. starší dorost a po něm bude následovat od 16:00 hod. utkání mladšího dorostu. Nicméně jak již bylo zmíněno již od pátku bude ve Sportovní hale města Plzně na Slovanech probíhat třídenní turnaj mladších a straších žáků "O Putovní pohár ředitele Škoda JS a.s.", takže přijďte podpořit i naše mladší kategorie. Hrát se bude ve dvou halách a příznivci házené si tak přijdou na své.