DOROSTENCI SBÍRALI ZKUŠENOSTI VE FRANCII

Dorostenci Talent Škoda JS Plzeň se v termínu 18. 5. - 20. 5. 2024 zúčastnili 14. ročníku Challenge cup Hauts-De-France ve francouzském Marcq en Baroeul. Na turnaj oproti předchozím letům odjelo pouze jedno družstvo dorostenců, neboť starší žáci v uvedeném termínu bojovali v posledním kole Žákovské ligy o titul Mistra ČR. Klub na turnaji reprezentovalo družstvo čtrnácti chlapců ročníků narození 2006, 2007 a 2008. Turnaj je pořadatelem brán jako jedna kategorie U18 tudíž ročníky narození 2008 poměřovali síly s převážně výrazně staršími a silově vyspělejšími soupeři.

Los turnaje rozdělil družstva do dvou skupin po osmi družstvech, přičemž naše družstvo bylo nalosováno do skupiny A, kde ho během soboty a nedělního dopoledne čekalo celkem 7 utkání po 20 minutách hry.

Vstup do turnaje se nám vydařil a skvělým nástupem jsme zaskočili soupeře a úvodní utkání proti velmi silnému soupeři dovedli do vítězství 11:7. I v dalších utkáních ve skupině jsme narazili na velmi silné soupeře, kdy zejména díky naší velmi dobré obranné fázi jsme i ostatní utkání ve skupině výsledkově zvládli a připsali si další čtyři výhry a dvě remízy, a to znamenalo 1. místo ve skupině A a postup do čvrtfinále turnaje.

Utkání základní skupiny

US IVRY HB (FRA) 7:11 TALENT ŠKODA JS PLZEŇ
ETEC HANDBALL (FRA) 7 - 14 TALENT ŠKODA JS PLZEŇ.

CAEN HB (FRA) 15:21 TALENT ŠKODA JS PLZEŇ

Ve čtvrtfinále turnaje jsme vyzvali družstvo CAEN HB (FRA), kdy v utkání hraném již na 2 x 20 minut jsme po prvním poločase prohrávali o jedinou branku 9:10. Zlepšeným výkonem v poločase druhém jsme utkání otočili a po vítězství 21:15 postoupili do pondělního semifinále proti IFK TUMBA (SWE), se kterým jsme ve skupině odehráli velmi kvalitní utkání.

Semifinále

IFK TUMBA (SWE) 20 - 18 TALENT ŠKODA JS PLZEŇ

Vstup do semifinále proti IFK TUMBA jsme měli dobrý a v průběhu prvního poločasu jsme vedli i o dvě branky a mohli jít dokonce na rozdíl tří branek, ale vlastní chybou jsme soupeři darovali snížení a následně i vyrovnání. Ke konci poločasu se nám podařilo soupeři odskočit na rozdíl jediné branky a do šaten nakonec šli s jednobrankovým vedením 8:7. Ve druhém poločase soupeř sáhl po hře v sedmi hráčích v poli, se kterou jsme se z počátku dokázali vyrovnat a několikrát i potrestali brankou do prázdné a zvýšili svoje vedení na 10:7. Následně jsme se však dopustili několika zbytečných chyb a neproměnili i vyložené střelecké příležitosti a když se nám k tomu nedařilo ani v brance soupeř během chvíle vyrovnal na 10:10. Následující minuty byli výsledkově vyrovnané, soupeř nadále pokračoval ve hře v sedmi lidech v poli. Bohužel v momentech kdy se nám podařilo jít do jednobrankového vedení, jsme potřebovali zákrok či dva, ale to se nám nedařilo a soupeř vždy s protiútoku vyrovnal. Utkání se rozhodlo několik minut před koncem, kdy nám se nepodařilo proměnit některé střelecké příležitosti načež soupeř měl ve druhém poločase více než 80% úspěšnost střelby a tak jsme švédskému soupeři nakonec podlehli 18:20.

Utkání o 3. místo

NANCY HB (FRA) 22 - 25 TALENT ŠKODA JS PLZEŇ

V závěrečném utkání turnaje jsem nastoupili v boji o 3. místo proti vítězovi základní skupiny B - NANCY HB. Samotné utkání bylo od úvodního hvizdu vyrovnané. V útočné fázi se nám chvílema nedařilo, byli jsme pasivní a v obranné fázi jsme nedokázali dobře komunikovat a i dochytat laciné střely soupeře. I tak jsme po prvním poločase vedli nejtěsnějším rozdílem 11:10. O poločasové přestávce jsme vyčistili hlavy a vstupem do druhého poločau jsme utkání rozhodli. Velmi rychle jsme šli na rozdíl čtyř a pěti branek a rozhodli tak o svém vítězství. Vědomi si vítězství jsme soupeři v posledních dvou minutách dovolili třemi brankami snížit na konečný stav 22:25 v náš prospěch.

Z turnaje si tak odvážíme 3. místo, co je však cennější je, že jsme odehráli 10 vyrovnaných utkáních v turnaji, kde každý mohl porazit každého. Vyrovnanost a kvalita soupeřů byla na vysoké úrovni a jsme moc rádi, že jsme tuto konfrontaci mohli podstoupit. Vyrovnanost soupeřů podtrhuje výsledková listina základních skupin, ve kterých hned několik utkání skončilo remízou a několik rozdílem jediné branky. Dvě utkání play off rozhodovali až sedmimetrové hody a navíc se žádnému z družstev nepodařilo projít turnajem bez porážky.

Hoši děkujeme za reprezentanci klubu a věříme, že nabyté zkušenosti zúročíte v následujících sezonách.