DOROSTENCI BODOVALI PROTI NOVÉMU VESELÍ

Dorostenecká družstva Talent Škoda JS Plzeň se v neděli 6. 10. 2024 představila v rámci 4. kola soutěžního ročníku 2024/2025 na domácí palubovce. Mladší dorost A přivítal od 15:00 hod. družstvo TJ Sokol Nové Veselí. Starší dorost pak od 17:00 hod. vyzval rovněž družstvo TJ Sokol Nové Veselí.

1. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Úvod utkání byl v režii soupeře, který nám rychle odskočil na čtyřbrankový rozdíl 1:5. Až po sedmi minutách hry jsme se začali vracet do utkání a postupně branku po brance umazávali rozdíl ve skóre. Po necelých třinácti minutách prvního poločasu jsme snížili na rozdíl jediné branky 6:7. Hosté na naše snížení sice reagovali, ale na více jak tříbrankový rozdíl jsme je nepustili a do konce prvního poločasu se drželi na dostřel. Do šaten se šlo za stavu 14:16 v náš neprospěch. V úvodu druhého poločasu byla hra vyrovnaná a soupeř si nadále udržoval dvou až tříbrankový náskok, který těsně před polovinou druhého poločasu navýšil na rozdíl čtyř branek 19:23. Vstup do poslední čtvrtiny utkání nám vyšel parádně, kdy se nám podařilo třemi rychlými brankami snížit na rozdíl jediné branky a donutili jsme soupeře k time outu. I po time outu soupeře se nám dařilo a na konci padesátédruhé minuty už jsme vedli rozdílem jediné branky 26:25. Následovaly minuty přetahované, kdy hosté šli po chvíli opět do jednobrankového vedení, načež jsme si my vzali vedení zpět a šli dokonce do dvoubrankového vedení 29:27. V úplném závěru utkání měli více ze hry opět hosté a tak nakonec několik vteřin před koncem utkání srovnali na 30:30. Utkání tak skončilo zaslouženou dělbou bodů. Po čtyřech odehraných kolech tak mají naši mladší dorostenci tři body za jedno vítězství a jednu remízu, za což jim patří průběžné 8. místo tabulky 1. ligy mladšího dorostu.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň A - TJ Sokol Nové Veselí

TABULKA 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

1. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Starším dorostencům se vstup do utkání proti Novému Veselí vydařil na výbornou a za stavu 4:0 donutili lavičku soupeře k time outu. I po time outu hostů tahali naši chlapci za delší konec provazu a tak po necelých jedenácti minutách hry byl rozdíl ve skóre již šestibrankový 8:2. Následující minuty se nám však příliš nepovedli a zejména díky bídné koncovce jsme vrátili soupeře do hry. Hosté rychle snížili na rozdíl dvou branek 8:6 a bylo zase o co hrát. Zbývající minuty prvního poločasu se hrála vyrovnaná partie a tak nebylo divu, že se do šaten šlo za vyrovnaného stavu 15:15. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a rychle se ujali dvoubrankového vedení 16:18, na které jsme dokázali reagovat a vyrovnat na 18:18. Následně jsme opět zvolnili a soupeř během dvou minut odskočil tentokrát na rozdíl tří branek 18:21. To už asi bylo dostatečné varování pro naše chlapce a zlepšeným výkonem jsme za necelé čtyři minuty vedli o branku 22:21. Na konci čtyřicátétřetí minuty jsme převzali otěže utkání pevně do rukou a pěti brankami v řadě jsem rozhodli o osudu utkání. Za stavu 27:22 devět minut před koncem sáhla lavička soupeře po time outu. Ve zbývajících minutách utkání už jsme si vedení pohlídali a utkání dovedli do pětibrankového vítězství 32:27. Po čtyřech odehraných kolech jsou naši chlapci bez ztráty bodu na 1. místě neúplné tabulky 1. ligy staršího dorostu.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň - TJ Sokol Nové Veselí

TABULKA 1. LIGY STARŠÍHO DOROSTU

O následujícím víkendu zajíždějí naše prvoligové dorosty do Jičína, kde se od 14:00 hod. resp. 16:00 hod. utkají s domácími družstvy C.S. CARGO HBC Jičín.