DOHRÁVKA 11. KOLA DOROSTENECKÝCH LIG

V pátek 2. 2. 2024 byla na programu dohrávka 11. kola 1. ligy mladších a starších dorostenců. Obě naše dorostenecká družstva se představila na domácí palubovce a shodně hostila poslední týmy svých soutěží. Mladší dorostenci nastoupili od 17:00 hod. proti HK Baník Most a starší dorost se následně od 19:00 hod. utkal s družstvem TJ Sokol Velké Meziříčí.

1. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Již úvod utkání napověděl, že půjde o jednoznačnou záležitost a bude jen otázkou jakým brankovým rozdílem utkání skončí. Na začátku desáté minuty jsme vedli již rozdílem sedmi branek 10:3 a šli si jasně za dvěma body. Po dvaceti minutách hry jsme vedli již propastným rozdílem patnácti branek 18:3 a tak došlo na kompletní obměnu sestavy a do poločasu jsme nakonec šli s vedením 21:6. I úvod druhého poločasu byl v naší režii a ve čtyřicáté minutě jsme vedli již o dvacet branek 29:9. Opět jsme sáhli ke stažení základní sestavy a zapojení střídačky a utkání už jsme víceméně kontrolovali. Po závěrečném hvizdu svítil na výsledkové tabuli konečný stav 43:21.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň A - HK Baník Most

TABULKA 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU

1. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Starší dorostenci vstoupili do utkání dobře přesto, že šel soupeř z prvního útoku do vedení, tak chlapci vývoj skóre záhy otočili a po celý průběh utkání už soupeře do vedení nepustili. Postupem času si vypracovali několikabrankový náskok, který jim mohl dodat více klidu, přesto se dopouštěli mnoha technických chyb, které jim bránili náskok navyšovat. V polovině prvního poločasu jsme vedli o šest branek 11:5 a do poločasové přestávky jsme náskok navýšili na osmibrankový rozdíl 20:12. Vstup do druhého poločasu se nám nepovedl, velké množství chyb znamenalo zbytečné ztráty míčů, které soupeř trestal a rychle snížil na rozdíl pěti branek, kdy tento rozdíl ve skóre platil i v padesáté minutě utkání. Teprve v úvodu poslední desetiminutovky utkání jsme dokázali soupeři výrazněji odskočit a utkání nakonec dovedli do jedenáctibrankového vítězství 35:24.

STATISTIKA UTKÁNÍ Talent Škoda JS Plzeň - TJ Sokol Velké Meziříčí

TABULKA 1. LIGY STARŠÍHO DOROSTU

O následujícím víkendu čeká všechna naše družstva začátek jarní části soutěžního ročníku 2023/2024, kdy se v rámci 12. kola svých soutěží představí na palubovkách soupeřů. Mladší dorost B se představí v sobotu 10. 2. od 14:00 hod. v Havlíčkově Brodě a první družstvo mladšího dorostu a družstvo staršího dorostu čeká vstup do jarní části taktéž v sobotu 10. 2., a to od 10:00 hod. resp. 12:00 hod. v Brně.