Chystá se návrat bývalého reprezentanta?

Do Plzně by se mohl po čtyřech letech vrátit levoruký házenkář Petr Linhart, jenž byl u mistrovského hattricku Talentu v letech 2014 až 2016. Všechno ale závisí na jeho zdravotním stavu.

 

"S Petrem jsme v podstatě na podmínkách domluveni, ale jednou z nich je, aby byl zdravý," uvedl sportovní manažer plzeňského klubu Jan Štochl. Bývalý reprezentant má zatím ještě do léta platnou smlouvu v Coburgu, který postoupil do bundesligy.

Ale je zřejmé, že Linhart už u toho nebude, protože od ledna 2018, kdy si obnovil zranění kolena v přípravném zápase s Aue, je na marodce. I proto se chystá jeho návrat do České republiky a pomocnou ruku mu podal plzeňský Talent, v jehož barvách dosáhl výrazných úspěchů.

A pomoci by mohl i on Plzni. "Leváci na spojce jsou naše Achillova pata," připustil v nedávném rozhovoru nový trenér plzeňských házenkářů Petr Štochl.

Zkušený Jan Stehlík se zotavuje po prosincové operaci kolena, a i když se zdá být vše na dobré cestě, není jisté, zda stihne už úvod letní přípravy, ani kdy by mohl naskočit do hry. V zimě na jeho post naskočil srbský házenkář Stefan Terzič, ale jeho pokračování v Plzni není v příští sezoně příliš reálné.

"Už dopředu bylo dané, že se s Terzičem na další sezonu se domluvíme jen těžko. Z mého pohledu je to bezesporu nadstandardní hráč na naší soutěž. Ale pouze směrem dopředu a za peníze do něj vložené musíme chtít víc, aby ti hráči byli komplexní," uvedl k tomu Petr Štochl.

V týmu tak zůstává jediný levák schopný hrát na pravé spojce, Slovinec Tim Jenko Bogdanič, o jehož služby má vedení Talentu dál zájem.

A proto plzeňský klub zkusí zrestartovat kariéru bývalé opory, Petr Linhart přišel poprvé do Plzně už v dorosteneckém věku v roce 2007. Později se stal oporou extraligového mužstva, byl u tří titulů v letech 2014 až 2016. Pak zamířil na první zahraniční angažmá do francouzského Toulouse, odkud po roce přestoupil do německého Coburgu, ale poslední dvě sezony laboroval se zraněním kolena. V Německu nadále žije, a tak se zatím nemůže vrátit do Česka. "V létě s námi naskočí do přípravy a podstoupí i důkladné zdravotní testy. Teprve podle toho se rozhodneme o jeho případném angažování," doplnil manažer Jan Štochl

Samotný Linhart byl v závěru základní části několikrát na zápasech Talentu v hledišti a svůj zájem vrátit se potvrdil, ale i on si je vědom, že to bude složité, protože za poslední léta toho moc neodehrál. Na konci května navíc oslaví 30. narozeniny.

V české reprezentaci odehrál Petr Linhart 37 zápasů, v nichž vstřelil 85 branek. Zúčastnil se mistrovství světa 2015 v Kataru. Naposledy nastoupil za národní tým v květnu 2017 v kvalifikaci o EURO 2018 proti Ukrajině.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.