Až pátý zápas v Karviné rozhodne

Talent tým Plzeňského kraje v úterý neukončil doma finálovou sérii play-off extraligy házenkářů a tak rozhodne až pátý zápas na palubovce soupeře. Hraje se v neděli od 13 hodin, vysílá Česká televize.

"Emoce po prohrané koncovce čtvrtého zápasu byli všelijaké, mísilo se tam zklamání a naštvání. Dali jsme klukům chvilku volno, aby si malinko odpočinuli. Ale hned, jak jsme se vrátili k tréninku, bylo cítit velké odhodlání. Sérii chtějí zvládnout, i když nás čeká rozhodující zápas na hřišti soupeře," prohlásil před cestou k rozhodujícímu pátému zápasu jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl.

V pátek si ještě se svými zatrénoval v Plzni a v sobotu odpoledne vyrazí do Rožnova pod Radhoštěm, odkud se v neděli dopoledne přesunou do Karviné, aby neměli v nohou příliš dalekou cestu.

Talent tým Plzeňského kraje se ocitl ve stejné situaci jako Karviná před dvěma lety při posledním finále play-off. To vedl 2:1 před čtvrtým zápasem na domácí palubovce jejich soupeř a nakonec finálovou sérii prohrál.

"Připomínali jsme si to už po třetím zápase v Karviné. Chtěli jsme si z toho vzít ponaučení, ale bohužel. Doufám, že se ten scénář nebude úplně opakovat. Věřím, že se dáme dohromady a pátý zápas zvládneme," připomněl Michal Tonar, jeden z klíčových hráčů plzeňského týmu.

"Musíme se z poslední domácí porážky oklepat a v neděli vyhrát v Karviné. Špatné konce zápasů jsou bohužel naším problémem celou sezonu. Třetí zápas jsme vedli o čtyři góly, ale se štěstím jsme vyhráli až na sedmičky. Doma ani tříbrankové vedení nestačilo," povzdechl si Michal Tonar.

Stav série je nerozhodný, Karviná vyhrála dvakrát o gól a Talent tým Plzeňského kraje dokonce až po sedmičkách. V základní části extraligy uspěl vždy domácí tým, takže i celková bilance je vyrovnaná.

"Je to, jako by finále začínalo až teď, předchozích šest vzájemných zápasů bylo přípravných," pousmál se Petr Štochl. Zdálo se však, že v posledních dvou zápasech měl jeho tým navrch bohužel ani v jednom případě nedovedl vedení o čtyři, resp. Tři góly do vítězného konce. Ale zlepšující se výkony vlévají optimismus do žil.

"Pokusíme se náš výkon posunout zase o kus dopředu, abychom eliminovali soupeřův tlak a sami se lépe prosadili. Žádné velké změny v systémech ani taktice nechystáme, spíš potřebujeme všechno vypilovat. Když jednotlivé akce nebudou dobře nacvičené, nemůžou pak fungovat ani v utkání. Takže se spíš snažíme vylepšovat věci, které děláme," doplnil kouč Talentu tým Plzeňského kraje.

"I když je to poslední zápas sezony, která byla náročná, sil bude dost. Kluci ze sebe vyškrábnou všechno, je to posledních šedesát minut, a pak přijde zasloužené volno," doplnil Petr Štochl.

Podobně se k tomu staví i jeho karvinský protějšek a někdejší reprezentační spoluhráč Michal Brůna. "Jsem si jistý a vím, že kluci se obětují a udělají na hřišti v rámci pravidel všechno pro to, aby získali tento vysněný mistrovský titul," potvrdil kouč Baníku.

"Moc to našim hráčům přeji, protože je to spojí už na celý život. Chci, ať si zápas s karvinskými fanoušky pořádně užijí, protože vím, že by si to za svou celoroční tvrdou práci a častý stres, který diváci nevidí, zasloužili. Chci ale také, aby věděli, že pokud se to nepodaří, svět se nezboří," doplnil Michal Brůna.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.