#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Vítězný obrat Talentu se Zubřím

"

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň vstoupili do jarních bojů Strabag Rail extraligy vítězstvím 26:25 na Zubřím, ale strachovali se o něj až do posledních vteřin.

Teprve když si domácí kouč Michal Tonar st. vzal šest vteřin před koncem a jeho svěřenci měli míč na polovině Zubří bylo zřejmé, že body zůstanou v Plzni. ""Je to vydřené vítězství. Jsem rád, že jsme se dokázali z nepříznivého vývoje zvednout a otočit skóre. Celý mančaft zaslouží pochvalu. Dneska to kluci odjezdili, takhle by mělo nasazení vypadat,"" pochvaloval si trenér Talentu, i když ve hře viděl nedostatky.
""I když tam byly zase neproměněné šance, bojovností jsme to zlomili. Ale naše útočná hra byla v první půli žalostná, ale poučili jsme se z toho a po přestávce už přišla i nějaká ta branka z dálky. Už v přípravě jsme kluky střídali po kratších časových úsecích, asi si na to budou chvilku zvykat. My musíme být trpěliví. Věřím, že se to pomalinku bude lepšit, tohle berme jako takové zahřívací kolo,"" doplnil trenér Tonar.
Celý první poločas udávalo tón zápasu Zubří, domácí vedli jen po úvodní brance M. Tonara. Pak už jen dotahovali dvou až tříbrankový náskok soupeře, který platil i v poločase ? 11:14. Po přestávce ale přišla na palubovku jiná Plzeň, zvýšila agresivitu v obraně a hlavně začala proměňovat šance. Jako rozhodující se ukázala šňůra čtyř branek domácích, kdy soupeři odskočili z 18:19 na 23:19. Pět minut před koncem byl stav 25:22, jenže hosté závěr ještě zdramatizovali, ale vyrovnat už nedokázali.
""Škoda, že jsme ten zápas nedohráli víc v klidu, když už jsme otočili z minus tří gólů na plus tři. Jsme spokojení, že máme dva body,"" doplnil kouč Tonar. Jistě ho potěšil i návrat syna Jakuba, který hrál po zranění kolena ostrý zápas po jedenácti měsících, a k vítězství přispěl pěti góly. Ještě o jednu branku víc dal Jakub Douda, který do Plzně přišel právě ze Zubří.

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň vs HC Robe Zubří 26:25 (11:14).

Branky Zubří: Válek 5, Dokoupil 4, Hlinka 4/1, Korbel, Dořičák a Zeman 3, Hrstka 2, Mizera 1. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 3/3:3/1. Vyloučení: 5:3. Diváků: 630. Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt, Vinkelhöfer 1, Nejdl, M. Tonar 2, Šindelář 4, Stehlík, Chmelík 2, Šafránek 2, J. Tonar 5/1, Douda 6, Šíra, Ivančev 2, Wildt 2, Bičiště, Říha.