Talent vrátil finále do Plzně

Mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň měli v neděli 5. 5. 2019 na programu 9. turnaj Přeboru Prahy sk. A v rámci soutěžního ročníku 2018/2019, jehož pořadatelství připadlo na družstvo Dukly Praha A. V rámci 9. kola Přeboru Prahy se ve sportovní hale v Hostivicích postupně utkali s družstvy Dukla Praha B, Dukla Praha C, Dukla Praha A a Lions Hostivice 2006.

První utkání s Duklou Praha B bylo od počátku velmi vyrovnané, po prvním poločasu, tvořeném osobní hrou, byl stav utkání 6:6, kdy ve druhém poločasu tvořeném klasickou hrou se nám povedlo strhnout vedení na svojí stranu a zvítězit dvoubrankovým rozdílem v poměru 15:13. Ve druhém utkání proti družstvu Dukla Praha C měli chlapci od úvodního hvizdu výraznou převahu a utkání dovedli do vysokého vítězství v poměru 26:2. Třetí utkání proti Dukle Praha A bylo stejně vyrovnané, jako úvodní utkání proti Dukle Praha B. Osobní hra skončila rovněž remízou, tentokrát 7:7. Ve druhém poločasu jsme měli o trochu více štěstí a nakonec jsme dokázali v utkání zvítězit jednobrankovým rozdílem v poměru 15:14. Před posledním utkání proti Lions Hostivice 2006 byla naše sestava už značně dobitá a z různých důvodů né zcela v optimálním zdravotním stavu. Do utkání jsme vstoupili s vědomím, že Hostivice na turnaji předváděli velmi dobré výkony a jen výkon na hranici vlastních možností může znamenat úspěch. Chlapci k utkání přistoupili velmi dobře, od počátku s agresivitou a obrovskou bojovností. Po první poločasu jsme vedli 8:3 a i s ohledem k výkonu a nabuzení chlapců z prvního poločasu bylo zřejmé, že toto utkání si už vzít nenechají. Ve druhém poločasu chlapci vedení neustále navyšovali až na konečný stav 17:6.

Čtvrtý jarní turnaj Přeboru Prahy, stejně jako turnaje předchozí, opět potvrdil obrovskou vyrovnanost čtyř družstev - Dukly Praha A, Dukly Praha B, Lions Hostivice 2006 a našeho družstva. I když z některých výsledků toto není patrno, na palubovce si ani jedno z družstev nenechá nic zadarmo, a i z tohoto důvodu jsme moc rádi, že nám bylo umožněno Přebory Prahy hrát. Na v pořadí 9. turnaj Přeboru Prahy, jsme odjížděli bez tří hráčů a s jedním né úplně zdravým hráčem. S absencemi se na turnaji krom nás potýkala i družstva Dukly A a B, a tak nebylo na co se vymlouvat. Po prvním utkání se k tomu všemu ještě přidala zdravotní indispozice dalších dvou hráčů, a tak nezbývalo než svléknout druhého brankáře do dresu a hrát. Naštěstí se nám oba dva chlapci uvedli postupně do stavu, který jim dovolil nastoupit naplno v rozhodujícím posledním utkání proti Lions Hostivice 2006. V tomto utkání podali chlapci jeden z nejlepších výkonů v sezoně a v sestavě a ve stavu v jakém někteří byli, podali výborný výkon. Soupeři nedovolili téměř nic, včasným přistupováním a agresivní a tvrdou obrannou hrou nepouštěli soupeře do vyložených šancí a ojedinělé akce soupeře ztroskotali na našich brankářích. Utkání bylo přesně takové, jaké si představujeme - kolektivní, bojovný a zodpovědný výkon všech hráčů na hřišti po celé utkání. Chlapci si za svůj výkon, krom naší pochvaly, vysloužili i poděkování od svých fanoušků, jejichž křik a bubnování provázalo celý průběh turnaje.

9. turnaj Přebor Prahy, 5. 5. 2019 , DUKLA PRAHA A - výsledky (klikněte)

Poslední 10. turnaj Přeboru Prahy je na programu v sobotu 25. 5. 2019 ve sportovní hale  v Praze - Chodov.