Talent v prvním zápase deklasoval Glasgow

"

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň porazili v úvodním zápase 1. kola Poháru EHF skotský HC Glasgow doma 39:12. Odveta je na programu už v pondělí od 14 hodin, hraje se opět v městské hale na Slovanech.

Zatímco v Glasgow bylo v neděli na programu věhlasné fotbalové derby mezi Celticem a Rangers, které rozděluje celé Skotsko na dva nesmiřitelné tábory, házenkáři z tohoto města se představili premiérově v pohárové Evropě. A jejich cesta vedla do Plzně.

""Jsme amatéři, trénujeme dvakrát v týdnu,"" hlásil slovenský házenkář Dominik Michňák, jenž už šest let působí ve skotském klubu. A podle toho také úvodní zápas Poháru EHF vypadal.

Od samého začátku bylo zřejmé, kdo bude na hřišti pánem. Když plzeňský Talent ve 12. minutě zvyšoval na 11:1, maltský gólman Camilleri se smutně díval na lavičku, jako by prosil trenéra o vystřídání. Jenže toho se dočkal až o pár minut později, když šel mezi tyče britský juniorský reprezentant Bottomley.

To už měli na kontě hosté i první dva góly ze hry, ten první totiž dal Arraras Basterra ze sedmičky, za stavu 13:1 se pak dvakrát trefil zkušený Sagias, rodák z řeckého Korfu. Jinak ale jasně kralovali domácí, hostující gólmani neměli v první půli žádný úspěšný zákrok, domácí jen dvakrát trefili tyč a Šírovi pískli rozhodčí přešlap. I proto bylo poločasové skóre 22:5.

""Myslím, že kvalita se projevil hned od začátku. Takové zápasy nás ve zbytku sezony asi nepotkají,"" říkal plzeňský kouč Michal Tonar st.

Mohl tak v poklidu protočit všechny hráče, aniž by měl obavy o výsledek. Ve druhém poločase se plzeňský brankostroj lehce zadrhl, i proto že Malťan tentokrát předvedl několik úspěšných zákroků. I tak ale dovedl domácí Talent zápas k pohodovému vítězství 39:12, které dává už před pondělní odvetou téměř jistotu postupu.

""Chtěli jsme vydržet v tempu šedesát minut. Bohužel v obraně jsme po přestávce několikrát propadli. Bylo tam pár zbytečných chyb. Na defenzivě musíme zapracovat, ta bude v sezoně rozhodující,"" doplnil trenér Talentu a přidal i plán do odvety: ""Zase chceme vyhrát, vyzkoušet si nějaké věci už směrem k extraligové premiéře v Kopřivnici. Teprve ta nás prověří. Rozhodně nepůjde proti Glasgow z naší strany o nějaké honění skóre.""

Nejlepším střelcem Plzně v prvním zápase byl se sedmi góly Chmelík, šest jich přidal novic Douda a pět Šafránek. Za hosty dal tři góly Sagias, po dvou Arraras Basterra, Piatek, Thomas a Zarrega, jeden pak Moose Wan z Hongkongu.

Pondělní odveta začíná v městské hale od 14 hodin. Přijďte se podívat na zajímavý mix cizinců v dresu HC Glasgow.