Talent v domácí premiéře vyhrál

"

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň v domácí premiéře porazili celek Brna 28:22 a i po pěti kolech zůstávají neporažení v čele tabulky Strabag Rail extraligy.

Domácí házenkáři od začátku na svého soupeře vlétli a i díky několika zákrokům gólmana Šmída brzy získali šestibrankový náskok. Po čtvrthodině hry vedli 8:2 a donutili hostujícího kouče, aby si dvakrát během jedné minuty vzal time out. Pak Brno snížilo na 8:4, ale na palubovce dál vládli domácí, kteří to dotáhli až na poločasových 14:7.

""První poločas ještě šel, ale chyběla větší trpělivost v útoku,"" říkal plzeňský trenér Michal Tonar st.

Když potom po deseti minutách druhé půle odskočili jeho svěřenci na 19:9, bylo o osudu zápasu jasno. Domácí kouč potom prostřídal sestavu a díky nepřesnostem ve hře dovolil Talent hostům snížit na přijatelný konečný výsledek 28:22.

""Moje hodnocení bude dneska hodně kritické.  Druhý poločas byl z naší strany absolutní propadák, i když jsme nechali zahrát kluky z lavičky. Lehkovážný přístup by se nám mohl v jiném zápase vymstít, nemám z toho dobrý pocit,"" pokračoval kouč Talentu.

""To co nás zdobilo v zápasech venku. Všichni by si měli sáhnout do svědomí,"" doplnil Michal Tonar st. s tím, že snad šlo o včasné varování před zápasy 2. kola Poháru EHF v rumunské Konstantě. Ty jsou na programu v sobotu a v neděli, vždy od 18 hodin českého času.