Talent udolal doma Lovosice

"

I druhé utkání před domácím publikem házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň zvládli za dva body, i když o úterní vítězství nad Lovosicemi (32:28) bojovali až do posledních minut.

""Jsem rád za důležité dva body, protože teď nás čeká těžké utkání v Jičíně. Tam byl ale takový výkon nestačil, my se musíme zlepšit ve všem,"" začal s hodnocením zápasu plzeňský trenér Michal Tonar st.

""Kluci podali dobrý výkon, bylo tam perfektní nasazení v obraně. Takové zápasy nás někam posunou. Byla to úplně jiná porážka, než ty předchozí v Hranicích a Novém Veselí. Tady to bylo kvalitou soupeře a pak neproměňováním šancí, šestnáct zahozených šancí je moc. Zvlášť proti Plzni venku, domácí byli v útoku produktivnější,"" kontroval jeho někdejší reprezentační spoluhráč Milan Berka, trenér Lovosic.

Plzeňští házenkáři ani jednou v zápase neprohrávali. Především však vinou vlastních chyb soupeře několikrát vrátili do zápasu, v jehož průběhu ani jednou neprohrávali. Už v první půli vedli až o čtyři góly - 11:7 a 13:9, ale Lovosice se v závěru poločasu přiblížily na rozdíl jediné branky.

Zápas hodnotí Ondra Šafránek

Také úvod druhé půle patřil Talentu, ale Lovosice se postupně dotáhly. A když čtvrt hodiny před koncem srovnaly na 24:24 a byly dokonce v útoku, vytáhl několik perfektních zákroků domácí gólman Herajt a Talent si vzal náskok zpět. ""Ty čtyři zákroky Heryho nás asi zachránily,"" říkal trenér Talentu.

Úplně jasno však nebylo ani po brance M. Tonara na 30:26, hosté zkusili osobku, ale body zůstaly v Plzni. ""Zdá se mi, že venku hrajeme koncentrovaněji. Jako by nám domácí prostředí svazovalo ruce. Na to se ale nehodláme vymlouvat,"" připomněl trenér Tonar, že z pěti zápasů venku přivezli jeho svěřenci šest bodů.

Teď mají další šanci, už v sobotu hrají na horké půdě v Jičíně.

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň ? HK FCC Město Lovosice 32:28 (16:15)

Nejvíce branek hostů: Klimt 8/2, Konárik 6, Jonáš 4. Sedmičky: 2/1:2/2. Vyloučení: 1:1. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Diváků: 410. Sestava a branky Talentu: Herajt, Šmíd - Šafránek 9, Douda 3, M. Tonar 7/1, Šindelář 2, Stehlík 4, Chmelík 4, Šíra 1, Ivančev 2, J. Tonar, Wildt, Kačín, Říha, Cvikl, Sedlák.