Talent přivezl dva body z Brna

"

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň zvládli ve Strabag Rail extralize i druhý letošní zápas, z Brna vezou dva body za vítězství 31:27, přestože se museli obejít bez nemocného Stehlíka a zraněného Šafránka.

""Celý zápas jsme vedli, bohužel kvůli naší nedisciplinovanosti nebyl výsledek výraznější. Dostávali do situací, které pro nás nebyly příznivé. Pokud jsme se drželi systému a taktiky, Brno nebylo schopné se prosadit,"" hodnotil utkání tentokrát Petr Štochl, asistent trenéra Michala Tonara.
Jejich svěřenci získali během čtvrthodiny uklidňující čtyřbrankový náskok a domácí tým v podstatě celý zápas jen dotahoval. Pouze v závěrečné desetiminutovce první půle se však dokázali dvakrát přiblížit na rozdíl jediné branky - 9:10 a 10:11. Ale už do kabin šli hosté opět s dostatečným náskokem - 12:15.
A hned po přestávce plzeňský Talent svému soupeři opět odskočil, ve 41. minutě to bylo už o pět gólů - 17:22. Brněnští se sice nevzdali a díky střelecky disponovanému Petrovičovi, deset minut před konce snížili na 24:26, ale to bylo z jejich strany vše. Hosté zápas dovedli k vítězství.
""I když vedení o tři, čtyři góly v házené nic neznamená, strach o vítězství jsem neměl. Viděl jsem, že jsme herně lepší. Soupeř nás však nepřehrával, mohli jsme se o vítězství připravit jen vlastními chybami,"" doplnil Petr Štochl cestou z Brna.
Následující týden pro házenkáře Talentu nebude mít zápasové vyvrcholení, protože utkání 17. kola Strabag Rail extraligy s obhájcem titulu z Karviné sehrají doma za asistence kamer České televize až v úterý 12. února od 20.15 hodin.

SKKP Handball Brno - Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 27:31 (12:15). Branky domácích: Petrovič 7, Hlípala 5, Kučera 5/3, Havlát 3, Václav, Stein a Dostalík 2, Vaněk 1. Vyloučení: 6:5. Sedmičky: 4/3:4/3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváků: 480. Sestava a branky Talentu: Herajt, Šmíd - Vinkelhöfer 6/1, Douda 6/2, M. Tonar 2, Šindelář 2, Ivančev 3, Chmelík 6, Šíra, Nejdl 1, Bičiště 3, J. Tonar 2, Wildt, Kačín, Cvikl, Sedlák.