Plzeň jede do Brna

"

Letošní domácí premiéru házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň zvládli, i když až po obrovské bitvě porazili Zubří (26:25). Teď se poprvé představí na palubovce soupeře, v 16. kole Strabag Rail extraligy zajíždějí v sobotu do Brna.

 

Přestože pohled na tabulku vypadá jasně, předposlední Brno přivítá na domácí palubovce plzeňský Talent, který je v tabulce druhý, jeho trenér Michal Tonar st. nečeká snadný zápas.
""Brno má mančaft složený z mladých, ambiciózních kluků, jsou dostatečně sebevědomí. Teď navíc začal hrát po těžkém zranění kotníku Hastík, půl roku se dával dohromady. Návrat mu samozřejmě přeju. Ale kredit Brna se takhle zvedne, je to jedna z velkých person celé extraligy, když chce,"" okomentoval plzeňský kouč návrat jedné z největších osobností.
Hned v prvním letošním kole přispěl Hastík třemi góly a hlavně svými dirigentskými schopnostmi k nečekané remíze Brna na horké půdě v Kopřivnici (26:26). ""Tam odtud se body nevozí snadno. Brno tou remízou ukázalo, že se zvedají. On pohled na tabulku může klamat, nečeká nás tam nic jednoduchého,"" uznal i Jakub Douda, brněnský rodák v dresu Plzně.
Ta bude chtít bodovat i v moravsk é metropoli, i když to může být těžký úkol. ""Brno spoléhá i na výborné gólmany, nemyslím si, že by měli někde velkou slabinu. V létě tam přišel nový trenér, jeho rukopis začíná být znát. Ti kluci se zlepšují zápas od zápasu. To, že měli do Vánoc málo bodů, teď nic neznamená. Půjdou herně nahoru, čeká nás těžký soupeř,"" doplnil trenér Tonar.
A zamyslel se i nad nezvyklou vyrovnaností letošní extraligy. Hned první kolo po přestávce přineslo několik překvapení. Poslední Litovel poprvé vyhrála a remízu předposledního Brna v Kopřivnici už jsme zmiňovali.
""Jestliže už na podzim byla extraliga vyrovnaná, na jaře bude ještě hůř. Každý má o co hrát, bude to masakr,"" uvědomuje si Michal Tonar st. ""Já věřím, že to zvládneme i v Brně, protože pak nás čeká těžký týden, kdy hrajeme doma s Karvinou a v Lovosicích,"" připomněl, že příští domácí zápas sehrají 12. února od 20.15 před televizními kamerami s úřadujícími šampiony. Tři dny na to pak cestují na sever Čech.
Nejprve je tady ale sobotní duel v Brně, ten se hraje v Králově poli od 18 hodin a přímý přenos vysílá na TV COM.

"

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.