Plzeň uvidí reprízu loňského finále

"

Sedmnácté kolo Strabag Rail extraligy uzavře úterní televizní dohrávka, v níž domácí Talent Robstav-M.A.T. Plzeň přivítá mistrovský Baník Karviná.

Hraje se od 20.15 v městské hale na Slovanech a i v právě probíhajícím ročníku půjde o souboj dvou vedoucích celků. Plzeň má v čele tabulky jednobodový náskok před Karvinou, ale ta má zase k dobru dohrávku s pražskou Duklou.
""Víme, že jsme první i díky tomu, že má Karviná o zápas méně. Teď to pořadí není zase až tak rozhodující, klíčové bude play-off,"" prohlásil Michal Tonar st., kouč Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň poté, co se v minulé kole vyhoupl po vítězství v Brně (31:27) do čela ligové tabulky, protože Karviná doma překvapivě prohrála s Kopřivnicí (31:33).
""Dostali jsme facku, která asi jednou musela přijít. Takže se zase tolik nestalo a my se teď musíme dobře připravit na další kolo, vzít si ztracené body zpět,"" vzkázal do Plzně karvinský kouč Marek Michalisko.
""Náš vzájemný souboj tak dostal zvláštní náboj. Podstatné bude, jak se vypořádáme s hrou Karviné v sedmi lidech v poli, která dělá nejen nám problémy. Nějaké plány máme, uvidí se, jak se nám je podaří zrealizovat,"" přál si kouč plzeňského Talentu, který v minulém týdnu postrádal nemocného Stehlíka a zraněného Šafránka.
Po víkendových zápasech se situace na čele ještě víc srovnala. Hned za vedoucí dvojici se dotáhlo Nové Veselí a Kopřivnice. ""Extraliga je ještě vyrovnanější než v předchozích sezonách, nechtěli bychom se do toho nějak zamotat,"" naznačil plzeňský kouč, že domácí prostředí velí jeho týmu vyhrávat navzdory tomu, že hostí nejlepší tým minulého ročníku.
Karviná navíc vyhrála i na podzim doma 24:22, i díky sedmi gólům pivota Jana Užeka. Výraznými osobnostmi v týmu soupeře jsou také dva zkušení matadoři, srbský gólman Nemanja Marjanovič a bývalý reprezentant Michal Brůna, do současného národního týmu se svými výkony zase propracovali nejlepší střelec týmu Marek Monczka a především mladík Dominik Solák. A když k tomu připočtete šikovného leváka Tomáše Chudobu a skvělá křídla Jana Zbranka s Miroslavem Nedomou nebo polského pivota Tymoteusze Piatka, nemá tento tým příliš slabin.
Plzeňské házenkáře čeká nároční týden, jen pár dnů po domácím zápase s Karvinou hrají v Lovosicích, v pátek 15. února od 18 hodin.

"

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.