#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Odvetu s Aue zvládl lépe Talent

"

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň v páteční přípravě německému EHV Aue oplatili porážku z prvního zápasu, účastníka druhé bundesligy zdolali doma 31:30.

Vítěznou branku vstřelil minutu před koncem srbský házenkář Milan Ivančev. ""Náš výkon byl lepší než minulý týden. Tentokrát nám fungovala aktivní obrana, získali jsme spoustu balonů,"" pochvaloval si plzeňský trenér Michal Tonar st. ""Teď ještě abychom to dokázali lépe zužitkovat, jít rychleji dopředu,"" našel přece jen kouč Talentu nedostatky ve hře svého celku.
První poločas patřil plzeňským házenkářům, kteří získali rychle tříbrankový náskok, a prakticky po celou dobu ho drželi. Německý soupeř, v jehož dresu nastoupil i český reprezentační pivot Šlachta nebo zkušený slovenský křídelník Ján Faith, se jen v závěru přiblížil na 15:14, ale do kabin se šlo za stavu 16:14.
Úvod druhé půle vyšel lépe hostům z Německa, kteří otočili z 17:16 na 17:20. Ale domácí Talent se nevzdal a už ve 43. minutě bylo zase srovnáno (23:23), a i když Aue v závěru zase vedlo o dva góly (27:29), vítězství nakonec zůstalo v Plzni.
""Zbytečně jsme ztratili náskok a většinu druhé půle jsme dotahovali. Utkání splnilo účel, výsledek byl otevřený až do konce. Museli jsme o výhru bojovat,"" těšilo kouče Tonara, že se jeho týmu nakonec podařilo zvítězit.
Během utkání opět prostřídal všechny hráče, na pár minut dostal šanci i mladý gólman Křesťan, který zaskakoval za Herajta, jenž byl se školou na lyžích.
""Herní zatížení jsme rozdělili na všechny hráče, aby se nešetřili a ten svůj úsek odjezdili,"" vysvětloval trenér Talentu. Ten má teď týden na to, aby vyladil formu.
Do jarní části Strabag Rail extraligy vstoupí zápasem se Zubřím, který se hraje v neděli 27. ledna v tradičním čase od 10.30 hodin.

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň - EHV Aue 31:30 (16:14). Nejvíce branek hostů: Faith 6, Neumann a Roch 4. Sestava a branky Talentu: Šmíd, Kaiser, Křesťan - Vinkelhöfer 3/2, J. Tonar 1, M. Tonar 3, Šindelář 3, Stehlík 2, Chmelík 3, Šafránek 2, Nejdl, Douda 5, Šíra 3, Ivančev 4, Wildt 1, Bičiště.