Obhajoba poháru nevyjde, Talent zase padl v Jičíně

"

Ani podruhé házenkáři Talentu Robstav-M.A. T. Plzeň v Jičíně neuspěli. V osmifinále Českého poháru tam ve středu prohráli o jedinou branku 31:32.

Bylo to jen jedenáct dnů po extraligové prohře v Jičíně 20:29. ""Tentokrát byl náš výkon sice lepší, ale na vítězství to opět nestačilo. Štěstí se přiklonilo na stranu domácích,"" hlásil plzeňský trenér Michal Tonar st.

Přitom úvod zápasu patřil tentokrát jeho svěřencům, brzy vedli 3:0. V osmé minutě to bylo 7:4 v jejich prospěch. Jičínští si zpočátku nevěděli rady s kombinačními akcemi hráčů Talentu a spoluprací jejich spojek s pivotem Šindelářem. Jenže tříbranková šňůra domácích přinesla srovnání na 7:7. A i když šli plzeňští házenkáři znovu do mírného trháku (10:8), druhá část prvního poločasu patřila domácím. Střelecky je táhl především Horut, v brance se dařilo Machalickému a tak po přestávce svítilo na ukazateli skóre 17:14 pro Jičín.

Po změně stran zareagovali hosté změnou obrany, ale ani její aktivnější pojetí dlouho efekt nepřinášelo. Domácí odskočili až na 19:14, ve 38. minutě to bylo 22:17. S přibývajícími minutami ale hosté získávali herně opět půdu pod nohama. Ještě více vystupňovali aktivitu a agresivitu v defenzívě a donutili tak domácí chybovat. V polovině druhé půle bylo srovnáno 23:23.

Jičín zareagoval změnou gólmana, do branky šel zkušenější Veverka, jenž Talent vychytal už v extralize. Nerozhodný byl stav až do 29:29, potom domácí získali zřejmě rozhodující náskok ? 31:29. Čtyřicet vteřin před koncem sice hostující Wildt vykřesal z pohledu Plzně jiskřičku naděje, ale Jičín už nejtěsnější náskok uhájil. A může se těšit na pohárové čtvrtfinále.

""V závěru přišly na naší straně hloupé chyby. Pozitivní je zlepšení v útočné fázi, ale defenziva zase nebyla dobrá. Mančaft sám cítí, že to skřípe. Věřím, že se dají do zápasu v Litovli,"" připomněl kouč Tonar, že už v sobotu čeká plzeňský Talent extraligový zápas.

A Litovel do něho půjde povzbuzená postupem do čtvrtfinále Českého poháru, ve středu překvapila vítězstvím v Hranicích (31:27). ""My ale nechceme nijak spekulovat, do Litovle si jedeme pro povinné body. Potřebujeme vyhrát, abychom zůstali v horních patrech tabulky. Chceme nejen vyhrát, ale i předvést dobrý výkon,"" dodal plzeňský kouč.