Naděje žila poločas, Talent první zápas padl

"

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň prohráli úvodní zápas 2. kola Poháru EHF v rumunské Konstantě 21:28, když ještě v poločase drželi nerozhodný výsledek 15:15. Odveta se hraje už v neděli od 18 hodin také v Rumunsku.

Dlouho po zápase seděli se sklopenými hlavami na střídačce. Plzeňští házenkáři dobře věděli, že měli na víc. Naději jim dal nerozhodný první poločas. Jenže domácí v úvodu druhé půle zatlačili a zápas nakonec dovedli k vítězství 28:21.

""Vědět, že po takovém výsledku hrajeme za týden odvetu doma, tak by to bylo nadějné. Znovu tady v Rumunsku to bude hodně těžké."" říkal plzeňský kouč Michal Tonar st.

Jeho tým začal lépe než soupeř, po šesti minutách vedl Talent 5:3. Domácí sice brzy srovnali na 5:5, ale hosté stále drželi krok a dokonce ještě dvakrát vedli 11:10 a 12:11. Pak Konstanta otočila a Douda v poslední minutě vyrovnával na poločasových 15:15. ""Dokázali jsme na soupeře vyvinout tlak, první poločas byl velmi dobrý. Dát v poháru venku patnáct branek je slušné,"" pokračoval trenér Talentu.

Jenže o osudu zápasu rozhodl nástup do druhé půle, kdy domácí po deseti minutách odskočili na 21:16 a skóre dál narůstalo v jejich prospěch. ""To rozhodlo, za 22 minut druhé půle jsme dali tři góly, to je žalostné. Asi jsme se namlsali ten první poločas,"" přesně odhadl kouč Talentu klíčovou fázi zápasu.

Domácímu týmu pomohlo i střídání gólmanů, Makedonec Mitrevski ničil plzeňské střelce. Ti se ve druhé půli ani jednou neprosadili ze spojky a nakonec prohráli 21:28.

Už dnes se v Rumunsku hraje i odvetný zápas a plzeňský Talent neskládá zbraně. ""Musíme se odrazit z dobré první půle, vsadit na to, co fungovalo a vydržet to déle. Ideálně šedesát minut,"" doplnil Michal Tonar.