Mladší dostenci se představili na Memoriálu Miroslava Šafra

Mladší dorost se dočkal po týdnech tréninků v  přípravném období prvních zápasů a to v rámci domácího turnaje. Nově se tvořící tým prohrál všechna utkání, byť výkony měli stoupající tendenci. Trenér Petr Štochl k turnaji poznamenal:

Zápasy na Memoriálu Miroslava Šafra  pro nás byly první ve složení z ročníků 2003/04. První dvě utkání   jsme pojali vysloveně jako testovací, nechali jsme prostor většině hráčů z kádru, někteří rotovali i po různých postech. Zajímalo nás, jak kdo zvládne přenést své nabyté dovednosti do zápasu a jak se kdo popasuje s taktickými variantami, které hodláme v zápasech využívat. V obou zápasech se projevila ještě významná nesehranost a zásadní nedostatky v individuálních činnostech. Nesehranost je, zejména v ročníku 2004, logická. Byť spolu hráli kluci ve starších žácích, je v dorostu tempo i kvalita hry o poznání vyšší a i taktika, kterou vyžadujeme, se liší od jejich zkušeností z žáků. 

Do třetího utkání jsme již vstoupili mnohem lépe, kdy jsme upozadili pravidelné zatížení širokého kádru a využili více hráče, kteří by měli být nosnými pilíři v ligové sezóně. Toto se projevilo jak na kvalitě naší hry na obou brankovištích, tak na výsledku, kdy jsme s velmi dobrým týmem z Coburgu dokázali držet po celý zápas krok, byť jsme na body nedosáhli. V podobném duchu se nesl i nedělní zápas, kde se sice zase vystřídalo více hráčů, ale celkový projev týmu a i jednotlivců snesl opět o něco přísnější měřítka. 

Pro nás splnil turnaj účel, chtěli jsme vidět hráče, jak reagují pod stresem a zatížením, ukázalo se nám, na čem je možno stavět a kde naopak musíme významně přidat. Zásadní nedostatky v porovnání zejména s německými týmy, na které jsme narazili, vidím v individuálních dovednostech, jako je jakákoliv činnost s míčem, od zpracování, přes přihrávky až po zakončení, stejně tak v pohybu po hřišti a zvládnutí obranných i útočných činností jednotlivce.  Bez  uvedeného nebudeme schopni posouvat se žádoucím směrem ke kvalitní,technicky i takticky zvládnuté hře. A to je úkol pro nás trenéry. 

Děkuji všem klukům za nasazení a rodičům za podporu v hledišti:-)

 

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.