Mladší dorostenci skvěle zvládli poslední zápas podzimu

Mladší dorost, navzdory několika zranění a nemoci vícero hráčů,  předvedl velmi dobrý výkon a po zásluze zvítězil ve Velké Bystřici 32 : 25

Tomáš Vybíral, trenér mladšího dorostu:

Kluci přistoupili k poslednímu zápasu na podzim proti silnému soupeři ve Velké Bystřici velice zodpovědně i s vědomím, že kvůli nemoci a zraněním nejeli kromě dalších 3 důležití hráči základní sestavy (brankář Láda Rychal a leváci Petr Zeda a Vojta Dubský). Od začátku bylo utkání vyrovnané, za nás se prosazoval především střelecky i herně mimořádně disponovaný Leon Kaplan, k němuž se přidával Honza Šmrha. I díky nim jsme předváděli kvalitu v útoku na spojkách i souhře s pivotem. Obrana dokázala velice kvalitně ubránit nebezpečné spojky soupeře, po celý zápas v ní hráli prim především Štěpán Vybíral a Martin Vacek. Nedařilo se však tolik brankářům ani křídlům, takže i díky občasným individuálním chybám jsme nedokázali soupeři odskočit o více gólů. Začátkem 2.poločasu nás zastihla velice slabá několika minutovka a soupeř - i díky celoplošné osobní obraně Leona, našim chybám (např. 3x neproměněné 7m hody) a některým slabším výrokům rozhodčích ? dokázal smazat náš náskok a dostal se v polovině poločasu dokonce do 1-gólového vedení. Po změně systému naší hry, kdy se také chytil v bráně Honza Kouřil, pak naši předvedli mimořádnou sérii 11 gólů a již unavenému soupeři nedali šanci. Na hřiště se tak dostali i kompletně všichni hráči z lavičky.

V suverénně nejlepším zápase podzimu musím pochválit a vyzdvihnout kompletně všechny kluky za přístup i týmovost! Kluci hráli velice koncentrovaně a byl vidět opět další posun v kvalitě předváděných věci pilovaných při tréninku. V zápase se střelecky se kromě Leona prosadili zmiňovaní Honza, Štepán a Martin. Ke konci zápasu ukázal i svůj veliký, bohužel zatím nevyužitý, potenciál Vojty Svobody. Brankáři tentokrát střídali dobré zákroky se slabšími chvilkami, Pavel Křesťan v 1. a především Honza Kouřil ve druhém poločas však předvedli několik důležitých zákroků. Bohužel nám opět tolik nefungovala křídelní hra ? i přesto, že v obraně byl díky změně systému bránění již vidět posun, přínos v útoku je pořád minimální.

Další zápas by měl proběhnout až 24.2 na hřišti favorita v Karviné, doufám, že zimní přestávka nás dobře naladí a udrží na vzestupné vlně a v neustálém zlepšování se.