#ORANŽOVÉPEKLO

PODPOŘTE TALENT A PŘIJĎTE NA ZÁPAS OBLEČENI V ORANŽOVÉ, V BARVĚ KLUBU!

Mladší dorostenci se představili na Prague Handball Cupu

"

Byl to nervydrásající zápas, v němž po většinu času dotahovali házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň náskok domácího Jičína. Ale třemi góly v posledních dvou minutách srovnali na konečných 32:32 a po sedmičkách se radují z druhé výhry v semifinále Chance play-off Strabag Rail extraligy.

Plzeňští házenkáři ani napotřetí v této sezoně v Jičíně nedokázali vyhrát, ale tentokrát jim to vůbec nevadí. Po remíze 32:32 měli pevnější nervy při střelbě sedmiček a připsali si druhé vítězství v semifinálové sérii. Vedou tak 2:0 na zápasy a o postup do finále můžou rozhodnout už v neděli před domácím publikem. V městské hale na Slovanech se bude hrát v tradičním čase od 10.30 hodin a vy byste u toho neměli chybět.
""Potvrdilo se, že v házené je možné všechno. Já jsem i za nepříznivého stavu pořád věřil. V tom závěru jsme vsadili všechno na jednu kartu. Poslali jsme na hřiště ty nejrychlejší a nejšikovnější kluky. A oni to zvládli, je to jejich vítězství. Smekám před nimi, před jejich obrovskou bojovností a vírou, že s tím zápas jde něco udělat,"" hlásil ve středu večer po telefonu z Jičína plzeňský kouč Michal Tonar st.
""Já jsem rád, že máme druhý bod a teď bude chtít rozhodnout už ve třetím zápase doma. Důležité bude, abychom udrželi nervy na uzdě, ale ten tým je dostatečně zkušený a kvalitní, aby to zvládl. Ostatně už v Jičíně to kluci dokázali,"" pochvaloval si trenér Talentu.
Druhé vítězství v sérii se nerodilo vůbec snadno, první branku zápasu dal sice plzeňský kapitán Vinkelhöfer, ale jinak byli po většinu prvního poločasu ve vedení domácí. V úvodu je držel především výborný Veverka v brance a v útoku nabuzený veterán Šulc, to plzeňští střelci se hledali. Po čtvrthodině hry hostující Michal Tonar poprvé srovnal stav (7:7), ale Jičín znovu odskočil na rozdíl dvou gólů. Teprve time out za stavu 11:13 hosty trochu probral a otočili na 16:14 a 17:15 ve svůj prospěch. Domácí však v závěru první půle v přesilovce snížili a navíc byl vyloučen plzeňský pivot Šindelář.
Hned po přestávce ve dvojnásobné přesilovce a navíc ze sedmičky kanonýr Šulc vyrovnal a pak znovu otočil vývoj skóre. Ve 43. minutě už vedl Jičín dokonce o tři góly (23:20), za dalších pět minut už dokonce o čtyři (27:23) a s plzeňským Talentem to vypadalo zle. Jenže devět minut před koncem bylo srovnáno (27:27). A nerozhodný stav byl i pět minut před koncem (29:29), aby však potom přišel další trhák Jičína, tentokrát na 32:29. A do konce zbývaly necelé tři minuty.
A hlavně nikdo v hale netušil, že to největší drama má teprve přijít. Po dalším oddechovém času hostů jim dal naději Jakub Tonar, a když minuty před koncem Šafránek z křídla nezakončil i zpravodaj serveru onlajny.cz se nechal unést a napsal, že je rozhodnuto. Mýlil se!
Domácí pivot Miľko neuspěl a Michal Tonar snížil, Jičín pak ztratil balón a Douda z brejku vyrovnal, ale Jičín měl ještě deset vteřin na zakončení. Jenže plzeňský gólman Herajt ránu Horuta z deseti metrů chytil a o vítězi se rozhodovalo v sedmičkách.
Plzeňští byli dlouho stoprocentní, dali Ivančev, Douda, Stehlík i Michal Tonar, zatímco domácí Král ve čtvrté sérii Herajta lobem nepřelstil. Rozhodnout tak mohl Jakub Tonar, ale napálil jen tyč. Prvních pět pokusů tedy rozhodlo a dál už se pokračovalo systémem náhlá smrt. Hostující Ivančev a Douda i domácí Horut podruhé proměnili, ale Šmíd levačkou vychytal ránu Šulce.
""Jsem rád, že to ti zkušení kluci vzali na sebe a šli do toho, hned dvakrát. Sedmičky jsme sice zkoušeli, ale jen tak lehce. Ono je něco jiného dát ji na tréninku a pak v takhle vypjatém zápase. Klobouk dolů před těmi pět borci,"" mohl si oddechnout trenér Tonar.
Paradoxně tak nakonec selhal nejlepší střelec zápasu. ""Právě v tom je ta krása a krutost sportu zároveň,"" jako by s ním soucítil plzeňský kouč. ""Naši gólmani neměli zrovna svůj den, ale při sedmičkách se vytáhli,"" dodal.
Teď má tři dny na to, aby tým nachystal na třetí zápas série. Potřebovat budou házenkáři i vaši podporu.

HBC Ronal Jičín vs Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 37:38 (16:17, 32:32) po sedmimetrových hodech
Nejvíce branek (včetně rozstřelu): Šulc 13/6, Kubík 8/1, Horut 5/2 - Douda 6/2, M. Tonar 6/1, Chmelík 6. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody (včetně rozstřelu): 12/10:9/8. Vyloučení: 6:5. Diváků: 900. Stav série: 2:0.