Minižáci Talentu ovládli Prague Handball Cup

"

Minižáci TALENTU PLZEŇ se ve velikonočním termínu od 29. 3. do 2. 4. 2018 účastnili tradičního mezinárodního turnaje Prague handbal cup 2018. Do turnaje v kategorii ME (minižáci) bylo přihlášeno celkem 26 družstev z devíti evropských zemí (Česká republika, Slovensko, Rumunsko, Dánsko, Slovinsko, Francie, Německo, Rakousko a Maďarsko) Los turnaje poslal naše mini žáky do skupiny ME01 spolu s družstvy HKM Šaľa (SR), TIK Taastrup (Dán.), Talentul Este Cheia (Rum.), Házená Velká Bystřice, TJ Sokol Úvaly a HC Dukla Praha I.

Utkání základní skupiny ME 01

Pátek 30. 3. 2018

V pátečním programu mělo družstvo minižáků na programu čtyři utkání. Všechna se nesla ve stejném duchu, velmi dobrá obrana a produktivní útok našeho družstva, a to  znamenalo po pár minutách naše několikabrankové vedení. Průběh všech zápasů dovolil již od úvodu prostřídání všech hráčů a poskytnutí velkého časového prostoru klukům z lavičky.

TALENT PLZEŇ

22

:

2

HKM Šaľa

Střelci: Vonášek 4, Šíma 4, Baumruk 3, Ivanišyn 3, Luhový 3, Blažek 2, Hynek 2, Bouda 1

TIK Taastrup

5

:

21

Střelci: Tomka 7, Bouda 6, Řeháček 2, Šíma 2, Baumruk 1, Luhový 1, Prokop 1, Blažek 1

Sobota 31. 3. 2018

V sobotním programu mělo družstvo minižáků na programu jen dvě utkání, přičemž po pátečním programu bylo jasné, že poslední zápas s HC Dukla Praha I bude bojem o vítězství v základní skupině. První utkání sobotního programu s družstvem TJ Sokol Úvaly se neslo v duchu úvodního dne. Zápas s HC Dukla Praha I bylo již skutečnou prověrkou kvalit našeho družstva. Od počátku to bylonesmírně vyrovnané a družstva se střídala o vedení, poločasové skóre se zastavilo na stavu 5:4 pro naše chlapce. Na obou stranách dominovala obranná fáze hry, kdy od času 11:04, kdy jsme se dostali do vedení 5:4 až do času 22:31, kdy Dukla Praha vyrovnala na 5:5, nepadla 11 minut a 27 vteřin žádná branka. Naštěstí se nám po 30 vteřinách podařilo jít opět do vedení 6:5 a během následujících tří minut přidat ještě 2 branky a zvítězit v poměru 8:5.

34

:

5

TJ Sokol Úvaly

Střelci: Bouda 8, Ivanišyn 6, Šíma 5, Tomka 4, Luhový 3, Vonášek 3, Prokop 2, Baumruk 1, Blažek 1, Hynek 1

HC Dukla Praha I

5

:

8

Střelci: Baumruk 4, Tomka 2, Šíma 1, Bouda 1

Vítězstvím v základní skupině ME01 s bilancí šesti výher při skóre 116:22, se chlapci kvalifikovali do nedělní čtvrtfinálové skupiny ME05, kde je čekalo druhé družstvo skupiny ME02 – TJ Strojár Malacky a třetí družstvo skupiny ME03 HC Sporta Hlohovec.

Utkání čtvrtfinálové skupiny ME 05

Neděle 1. 4. 2018

V rámci čtvrtfinálové skupiny se chlapci opět prezentovali velmi dobrou obrannou hrou, na kterou soupeři nedokázali najít recept a po zásluze obě utkání vyhráli vysokým rozdílem a kvalifikovali se s bilancí dvou vítězství při skóre 39:12 do podvečerního semifinále, ve kterém je čekalo slovinské družstvo RK Sevnica.

17

:

3

TJ Strojár Malacky

Střelci: Baumruk 4, Šíma 3, Vonášek 3, Bouda 2, Tomka 1, Luhový 1, Blažek 1, Ivanišyn 1, Prokop 1

HC Sporta Hlohovec

9

:

22

Střelci: Baumruk 5, Tomka 4, Luhový 4, Vonášek 3, Ivanišyn 2, Prokop 1, Šíma 1, Hynek 1, Blažek 1

Semifinále

Semifinále začali chlapci opět velmi dobrou obranou a i díky ní se rychle dostali do vedení 3:0, které postupně navyšovali až na poločasový stav 9:3. Druhý poločas se v podstatě již jen dohrával a bylo jasné, že v pondělí od 8:15 hod. čeká chlapce finále v hale Loko Vršovice proti vítězi semifinále mezi HBC Continental Jičín a HK FCC Město Lovosice.

18

:

7

RK Sevnica

Střelci: Baumruk 7, Tomka4, Bouda 2, Prokop 2, Luhový 1, Ivanišyn 1, Blažek 1

FINÁLE PRAGUE HANDBALL CUP 2018 – kategorie ME

Pondělní ráno začalo pro chlapce brzkým budíčkem, snídaní a ranní procházkou od našeho útočiště do 900 metrů vzdálené haly. Zde již na chlapce čekal hlouček jejich příznivců, kteří po celý turnaj chlapce neúnavně povzbuzovali. Naším soupeřem ve finále bylo družstvo HK FCC Město Lovosice, které ve druhém semifinále zvítězilo v poměru 11:10 nad HBC Continental Jičín.

Úvodní hvizd utkání zazněl v 08:15 hod. naším výhozem, který po 32 vteřinách znamenal vedení 1:0. Soupeř následně z protiútoku z křídla vyrovnal na 1:1. Během 15 vteřin se nám podařilo strhnout vedení na naši stranu a za dalších 27 vteřin soupeř opět z křídla, za mohutných ovací svých fanoušků, vyrovnal. To byla ovšem v utkání asi poslední ovace soupeřova publika, protože v následujících dvou minutách naši chlapci šňůrou tří branek odskočili soupeři na rozdíl tří branek, který do poločasu ještě navýšili na čtyřbrankový rozdíl 10:6. Vstup do druhého poločasu pak byl z naší strany smrtící, další tříbranková šňůra během necelých tří minut znamenala naše, již sedmibrankové, vedení 13:6 a v 18 – té minutě již bylo o výsledku finále v podstatě rozhodnuto. Chlapci ještě dokonali soupeřovu zkázu a ve finále Prague handbal cupu 2018 zvítězili jedenácti brankovým rozdílem 23:12.

23

:

12

HK FCC MĚSTO LOVOSICE

Střelci: Baumruk 13, Tomka 4, Šíma 4, Prokop 1, Ivanišyn 1

Po zásluze se, díky zejména velmi dobré obranné fázi, která chlapce provázela celým turnajem a kterou nedokázali soupeři překonat, mini žáci TALENTU PLZEŇ stali šampionem Prague handbal cupu 2018 v kategorii ME a v rámci slavnostního ceremoniálu po exhibičním utkání proti vítězi kategorie WE –DHC Plzeň obdrželi ve zcela zaplněné sportovní hale na Podivném mlýně z rukou ředitele turnaje pohár za první místo a zlaté medaile.

BARVY TALENTU PLZEŇ V KATEGORII ME REPREZENTOVALI:
Brankář:

Adam ŘEHÁČEK (2 vstřelené branky)

Hráči v poli:

Jan BAUMRUK (45 branek), František TOMKA (30 branek), Ondřej ŠÍMA (26 branek), Marek BOUDA (24 branek), Matěj LUHOVÝ (18 branek), Tomáš IVANIŠYN (16 branek), Viktor VONÁŠEK (13 branek), Adam BLAŽEK (10 branek), Tomáš PROKOP (8 branek), Tadeáš HYNEK (4 branky), Matěj VLČEK

HOŠI DĚKUJEME A GRATULUJEME

Velké poděkování chlapců směřuje hloučku fanoušků z řad sourozenců, rodičů, prarodičů a dalších, kteří je po celý turnaj neúnavně hnali vstříc vítězství.