MLADŠÍ ŽÁCI VÍTĚZI TURNAJE O PUTOVNÍ POHÁR ŘEDITELE ŠKODY JS A. S.

"

Mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň se v termínu od 2. do 4. listopadu 2018 zúčastnili domácího turnaje O putovní pohár ředitele Škoda JS a. s., jehož první ročník jsme pro kategorie mladšího a staršího žactva letos uspořádali. Turnaje se zúčastnilo v kategorii mladších žáků celkem 8 družstev, které se utkaly systémem každý s každým na 2 x 15 minut.

Jako první utkání  pátečního programu turnaje bylo utkání našich mladších žáků proti TJ Sokol Šťáhlavy. Vstup do tohoto utkání se chlapcům povedl a po pár minutách se dostali do pětibrankového vedení 7:2. Za tohoto stavu se s chlapci stalo něco, co nelze asi ani pojmenovat a pár vteřin před koncem 1. poločasu svítil na výsledkové tabuli stav 7:6. Proměněným devítimetrovým hodem po čase jsme dokázali zvýšit poločasové vedení na 8:6. Vstup do druhého poločasu se rovněž chlapcům celkem vydařil, kdy soupeři odskočili na 13:10, ale poté přišlo to samé jako v poločase prvním - chlapci dopouštěli fatálních a nepochopitelných chyb, nefungoval přechod do útoku, to vše znamenalo obrat na 13:14. Chlapcům se sice podařilo záhy vyrovnat na 14:14, ale soupeř několik vteřin před koncem strhl vítězství na svojí stranu a naši chlapci tak do domácího turnaje vstoupili nejen prohrou 14:15, ale i velmi špatným herním projevem počínaje brankáři, kteří si až na tři střely nesáhly na míč, nedůrazu v obranné hře a velmi špatném zakládání protiútoků a řešení útočné hry. Po utkání následoval, mírně řečeno, důkladný a důrazný rozbor předvedeného výkonu a pak sledování soupeřů, kteří nás ve zbývajících dvou dnech budou čekat.

Sobotní program utkání otevřelo naše utkání s družstvem HC Dukla Praha II. Díky naší letošní účasti v pražském přeboru mladších žáků nám bylo jasné, že nás čeká velmi kvalitní soupeř a zopakování našeho páteční výkonu by se rovnalo hře kočky s myší. Před utkáním proběhl motivační pohovor (nově je nazýván - TVRDÝ MED) a šlo se na věc. Hned od úvodu utkání bylo na chlapcích zjevné, že nastupují s úplně jiným odhodláním a jinou motivací a od počátku hráli velmi dobře v obraně a o mnoho lépe i v útočné fázi. V utkání se velmi projevilo, jak výrazně herně v pátek chyběli Jáchym s Frantou, zejména co se týče kolektivního pojetí hry a rychlého přechodu do útoku. Utkání bylo úplně o něčem jiném než páteční utkání a chlapci si zaslouženě dokráčeli pro vítězství 17:14.

V pořadí druhé sobotní utkání nás čekal rovněž nám letos známý soupeř z pražského přeboru, a to TJ JM Chodov. Chlapci v tomto utkání navázali na ranní výkon a soupeře s přehledem přehráli v poměru 17:6.

V odpoledním programu měli mladší žáci na programu další dvě utkání, ve kterých se postupně utkali s družstvy Tatran Litovel a TJ Sokol Horka nad Moravou. I v odpoledním programu sobotního dne pokračovali mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň ve hře, která je letošní sezonu provází - agresivní obrana a rychlý přechod do útoku a po zásluze v obou utkáních zvítězili výrazným brankovým rozdílem 17:6 a 18:8.

Nedělní program utkání otevíralo opět utkání našich mladších žáků, kdy tentokrát jim bylo soupeřem družstvo TJ Jiskra Zruč nad Sázavou. Chlapci na soupeře doslova vlétli a už o poločase svítil na výsledkové tabuli devítibrankový rozdíl v poměru 10:1. Ani ve druhém poločasu chlapci ve svém snažení nepolevili a zaslouženě zvítězili 21:2. Posledním soupeřem v turnaji bylo pro mladší žáky Talent Škoda JS Plzeň opět letos známé družstvo HC Dukla Praha I. Chlapci hned od počátku utkání ukázali, že mají touhu a soupeři nenechali ani metr hřiště zadarmo. Průběh utkání měli jednoznačně pod kontrolou a utkání nakonec překvapivě vysoko vyhráli v poměru 21:5.

Díky lepšímu vzájemnému utkání s družstvem HC Dukla Praha II se při rovnosti bodů stalo družstvo mladších žáků Talent Škoda JS Plzeň vítězem turnaje a v rámci závěrečného ceremoniálu převzalo z rukou ředitele společnosti Škoda JS a. s. pohár pro vítěze a putovní pohár.

Zhodnocení turnaje:

Jednalo se o první ročník turnaje, který náš klub uspořádal, a věříme, že jeho další ročníky budou minimálně stejně kvalitní jako ten letošní první ročník. Co se týče výsledků a herního projevu družstva mladších žáků, tak tyto lze shrnout celkem stručně. Až na první utkání proti obvyklému rivalovi ze Šťáhlav podali chlapci výkony, které se od nich očekávají a předvedli házenou, kterou umí. Výsledky jsou až druhořadé, jsou ale odrazem toho, jaký výkon chlapci na palubovce zanechají. Možná došlo u chlapců v prvním utkání k podcenění soupeře, možná to byla nervozita před domácím publikem, ale co je důležité, že chlapci se z tohoto nepovedeného utkání dokázali oklepat a ve zbývajících utkáních předvedli úplně jinou házenou a zcela jinou bojovnost a to i za stavů, kdy by se dalo utkání tzv. dohrát. To je příslibem do další práce, které máme před sebou pořád moc a moc.

Barvy Talent Škoda JS Plzeň reprezentovaly:

Brankáři: Jakub Ruml, Adam Řeháček

Hráči v poli: Matěj Luhový (6 branek), Jakub Šollar (11 branek), Marek Bouda (7 branek), Jan Baumruk (31 branek), Vítek Mášek (6 branek), Josef Jaroš (2 branky), František Tomka (14 branek), Jáchym Krepindl (23 branek), Ondřej Šíma (6 branek), Jiří Havrančík (2 branky) a Jaromír Voves (17 branek).