MLADŠÍ ŽÁCI TALENT ŠKODA JS PLZEŇ VÍTĚZI TURNAJE HANDBALL HOSTIVICE CUP 2018

"

Mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň se o víkendu 8. a 9. 12. 2018 účastnili turnaje HANDBALL HOSTIVICE CUP 2018, který byl uspořádán ve sportovní hale Sportovního centra Hostivice. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 družstev, a to Házená Velká Bystřice, HC Dukla Praha 4, HC Tatran Stupava (SK), Liberec Handball, Lions Hostivice ""BLUE"", Lions Hostivice ""GREY"", Sokol Telnice a naše družstvo. Turnaj se odehrál systémem každý s každým na 2 x 15 minut.

Díky vstřícnosti pořadatelů nám byl uzpůsoben herní program pouze na sobotu a neděli, a proto měli mladší žáci v sobotu na programu hned 5 utkání a v neděli pak 2 utkání.

Ve svém prvním utkání narazili mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň na družstvo lídra jihomoravské oblasti Sokol Telnice. Soupeř, který v podzimní části jihomoravské ligy neokusil hořkost porážky, byl na úvod turnaje velkou prověrkou našich chlapců. Chlapci do utkání vstoupili s obrannou hrou, která je zdobila v úvodu sezony a agresivní a nepříjemnou hrou nedali soupeři, který měl ve svém středu velmi šikovnou střední spojku a urostlou a střelecky disponovanou levou spojku, žádný prostor. Rychlým přechodem do útoku a pestrostí útočných akcí dovedli chlapci utkání do vítězství 17:11. Ve druhém utkání narazili chlapci na letos známé družstvo z Přeboru Prahy Lions Hostivice ""BLUE"". Chlapci pokračovali ve výkonu z prvního utkání a i druhé utkání, zejména díky velmi kvalitní obranné fázi hry, zvládli a zvítězili 22:15. Jediným negativem utkání bylo velké množství obdržených branek z těžkých střeleckých úhlů. Ve třetím utkání turnaje nám postavil los turnaje do cesty družstvo Tatran Stupava. Jediný zahraniční zástupce byl na turnaji další v pořadí, který okusil naši agresivní, nepříjemnou a téměř bezchybnou obranu. Chlapci i toto utkání herně a výsledkově zvládli a ukazatel skóre se zastavil na konečném stavu 17:10 v náš prospěch.  Čtvrtým v pořadí bylo utkání proti družstvu Lions Hostivice ""GREY"", družstvu složenému z věkově mladších, ale sympaticky hrajících hráčů. Utkání mělo jednoznačný průběh již od úvodního hvizdu a skončilo naší vysokou výhrou v poměru 30:3. Jako poslední pátý soupeř čekalo na chlapce, už v pozdních večerních hodinách, družstvo Házená Velká Bystřice. Pro většinou chlapců se jednalo o první konfrontaci s tímto družstvem a ani zde nenechali chlapci nikoho na pochybách a pokračovali ve velmi dobré obranné hře. Chlapci dovolili soupeři vsítit za celé utkání jen 4 branky a i díky tomu zvítězili 14:4.

Nedělní program utkání otevřelo naše utkání s družstvem HC Dukla Praha 4. Jednalo se opět o soupeře, který je nám v aktuální sezoně dobře znám z Přeboru Prahy. Již před utkáním bylo jasné, že v tomto utkání se bojuje o možné vítězství v turnaji. Chlapci do utkání vstoupili velmi dobře a zanedlouho se ujali tříbrankového vedení v poměru 4:1, chlapci si do poločasu i díky střelecké potenci z křídel udrželi tříbrankové vedení v poměru 7:4. Druhý poločas začali chlapci opět dobře v obraně, ovšem v útoku zcela nepochopitelně vynechali ze hry křídla, ze kterých se nám v prvním poločase dařilo skórovat. Náš náskok se pomalu, i díky několika obdrženým brankám z těžkých úhlů, ztenčoval, až se úplně rozplynul. Soupeř se necelou minutu před koncem dostal do vedení 7:8 a i díky našemu neproměněnému sedmimetrovému hodu 35 vteřin před koncem jsme soupeři nakonec podlehli a připsali si první prohru na turnaji. V posledním utkání na turnaji jsme se utkali s družstvem Liberec Handball. Utkání mělo od počátku jednoznačný průběh a chlapci ho dovedli do vysokého vítězství 22:4.
Vzhledem k rovnosti bodů s družstvy HC Dukla Praha 4 a Sokol Telnice přišlo v závěrečném účtování na pořad pomocné kritérium, a to rozdíl ve skóre, kdy v tomto kritériu bylo družstvo mladších žáků Talent Škoda JS Plzeň nejlepší a stalo se tak vítězem turnaje.

Zhodnocení turnaje:
Co se týče výsledků a herního projevu družstva mladších žáků, tak tyto lze shrnout celkem stručně. V průběhu turnaje se chlapci vrátili ke své osvědčené největší zbrani, a to agresivní, nepříjemné a důsledné obranné hře, ze které vyráží do rychlých ataků soupeřovi branky. Tato část hry byla po celý turnaj na velmi vysoké úrovni a nedala se s posledním soutěžním turnajem Přeboru Prahy srovnat. Jedinými kaňkami na jinak velmi dobrém výkonu byl nepochopitelný výpadek v útočné fázi druhého poločasu v utkání s Duklou Praha a obrovské množství obdržených branek z těžkých střeleckých úhlů v průběhu celého turnaje, kterým se našim brankářům nedaří zabránit, ačkoli paradoxně z lepších střeleckých příležitostí soupeřů si poradit dokázali.
Závěr hodnocení je tedy jasný - chlapci po posledním soutěžním turnaji a pohovoru asi konečně pochopili, že obrana je základ (pozn. celkové skóre na turnaji 129 vstřelených a pouze 55 obdržených branek), na kterém se dá stavět. Této fáze hry se zhostili nad očekávání velmi dobře a minimálně za ní zaslouží velkou pochvalu. Toto je pro nás trenéry příslibem do další práce, které máme před sebou pořád moc a moc.

Barvy Talent Škoda JS Plzeň reprezentovaly:
B
rankáři: Jakub Ruml, Adam Řeháček
Hráči v poli: Matěj Luhový (5 branek), Jan Rosenberg (4 branky), Jakub Šollar (15 branek), Marek Bouda (12 branek), Jan Baumruk (38 branek), Josef Jaroš (5 branek), František Tomka (12 branek), Jáchym Krepindl (12 branek), Ondřej Šíma (8 branek), Jiří Havrančík (3 branky) a Jaromír Voves (15 branek) - vyhodnocen nejlepším hráčem turnaje.