MLADŠÍ ŽÁCI TALENT ŠKODA JS PLZEŇ OVLÁDLI ZIMNÍ TURNAJ V LIBERCI

"

Mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň se v sobotu 26. 1. 2019 účastnili Zimního turnaje mladších žáků v Liberci. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 družstev, a to Liberec Handball, Házená Mělník, TJ Sokol Úvaly, HC Dukla Praha 4, HC Dukla Praha 6, Lions Hostivice HANDBALL, TJ Slovan Varnsdorf a naše družstvo.

Los turnaje rozdělil družstva do dvou čtyřčlenných skupin, přičemž naše družstvo bylo nalosováno do skupiny A spolu s družstvy Házená Mělník, Liberec Handball a HC Dukla Praha 6. Utkání v základní skupině i utkání ve skupině o umístění se hrála na 2 x 15 minut.

První překážkou v základní skupině bylo pro naše mladší žáky družstvo Házená Mělník, se kterým se chlapci dosud neutkali. Utkání mělo od úvodního hvizdu jednoznačný průběh a i po brzkém vystřídání se rozdíl ve skóre neustále navyšoval a zastavil se až na hrozivém dvacetisedmi brankovém rozdílu 29:2. Ve druhém utkání narazili chlapci na družstvo pořádajícího oddílu Liberec Handball, které se na turnaji prezentovalo celoplošnou osobní obranou. I ve druhém utkání nenechali chlapci nikoho na pochybách a od úvodu byli pány na hřišti. Stejně jako v úvodním utkání navyšovali od počátku až do konce skóre a nakonec zvítězili o dvacet branek v poměru 26:6. Před třetím utkáním s v letošní sezoně nám dobře známým soupeřem Duklou Praha 6, bylo jasné, že oba soupeři postoupí do skupiny o 1. - 4. místo a šlo o to, kdo bude mít lepší výchozí pozici. Dukla na turnaji postrádala několik hráčů základní sestavy, což bylo od úvodního hvizdu znát. Naši chlapci se dostali do brzkého vedení 5:2, které neustále navyšovali na poločasový stav 13:5. I ve druhém poločasu drželi chlapci otěže utkání ve svých rukou a nakonec zvítězili desetibrankovým rozdílem 20:10 a z 1. místa postoupili do skupiny o 1. - 4. místo, kam se jim utkání s Duklou Praha započítalo.
Ve skupině o celkové prvenství čekalo naše mladší žáky první a druhé družstvo ze skupiny B, kterými byla družstva HC Dukla Praha 4 a Lions Hostivice HANDBALL. Jako první přišlo na řadu utkání proti HC Dukla Praha 4, které stejně jako Dukla Praha 6 na turnaji postrádalo některé hráče základní sestavy. Utkání bylo od počátku velmi vyrovnané, zejména díky několika obdrženým laciným brankám z ostrých úhlů. V polovině prvního poločasu byl stav utkání 5:5, poté ale nastal v utkání zlom, zlepšili jsme obranu, přestali jsme dostávat laciné branky a do poločasu jsme soupeři utekli na rozdíl tří branek 8:5. Hned na počátku druhého poločasu soupeř snížil na 8:6, ale to bylo na dlouho dobu vše, šňůrou sedmi branek během šesti minut jsme soupeři utekli na 15:6 a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Do konce utkání došlo už jen ke kosmetické úpravě skóre na konečný stav 18:8. Před posledním utkáním s Lions Hostivice HANDBALL bylo jasné, že hrajeme o prvenství v turnaji a o udržení neporazitelnosti. Vědomi si kvalit soupeře byli chlapci nabádáni k absolutní koncentraci a 100% výkonu. Do utkání jsme vstoupili výborně a po čtyřech minutách hry jsme vedli 6:0 a o osudu utkání bylo v podstatě rozhodnuto. Do poločasu jsme vedení navýšili na hrozivých 10:1. I ve druhém poločasu pokračovali chlapci ve velmi dobrém výkonu a soupeře doslova smetli 21:6. Mladší žáci udrželi na turnaji neporazitelnost a bez ztráty bodu se při celkovém vynikajícím skóre 114:32 stali vítězem turnaje.

Zhodnocení turnaje:

Turnaj zastihl chlapce ve velmi dobrém rozpoložení, žádnému ze soupeřů nedali v podstatě šanci a s nadsázkou řečeno byla jedinou překážkou k vítězství zasněžená a uklouzaná cesta z Plzně do Liberce. Do všech utkání se zapojili všichni nominovaní hráči a všichni dostali dostatek prostoru k seberealizaci. Je třeba podotknout, že výsledky utkání a potažmo možná i turnaje výrazně ovlivnila absence některých klíčových hráčů v obou družstvech Dukly Praha, což je ale ve sportovním životě častý jev. O to více je třeba vyzdvihnout výkon chlapců v utkání s Hostivicemi, kde soupeře hrajícího v kompletní sestavě doslova deklasovali 21:6.
Závěr hodnocení je tedy asi očekávaný - opět jsme si ověřili, že obrana je v házené to nejdůležitější (32 branek za 5 utkání je toho důkazem). Této fáze hry se chlapci zhostili velmi dobře a v kombinaci s rychlým přechodem do útoku se jednalo pro soupeře o smrtelnou kombinaci.
A co dál?? Neusnout na vavřínech a makat a makat dál. Jen tak se můžeme posouvat v herních dovednostech tam kam si přejeme se posunout . Další turnajovou prověrkou bude pro naše chlapce KOFOLA CUP v  Novém Veselí, kam vyrazíme o víkendu 16. - 17. 2. 2019

 

Barvy Talent Škoda JS Plzeň v Liberci reprezentovali:
 

Brankáři: Jakub Ruml, Adam Řeháček

Hráči v poli: Matěj Luhový (11 branek), Vítek Mášek (7 branek), Jakub Šollar (13 branek), Tomáš Turek (4 branky), Jan Baumruk (19 branek), Josef Jaroš (3 branky), František Tomka (14 branek), Jáchym  Krepindl (7 branek), Ondřej Šíma (7 branek), Jiří Havrančík (15 branek) a Jaromír Voves (14 branek).

 

"

Cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami. Více informací zde.