Hotovo ještě není, varuje Šmíd před odvetou

Jedním z hlavním strůjců pohodového vítězství házenkářů Talentu M.A.T. Plzeň nad islandským Haukarem Hafnafjordur (25:20) v úvodním zápase 1. kola Poháru EHF byl brankář Karel Šmíd, který tak navázal na dobré výkony ze závěru minulé mistrovské sezony.


"Po přípravě už jsem se na ostrý zápas těšil. Navíc se zajímavým soupeřem," hlásil Karel Šmíd po telefonu z Islandu. Teď už se těší pro změnu na domácí odvetu, která se bude hrát v městské hale na Slovanech v sobotu od 18 hodin. V rozhovoru ale mluvil hlavně o prvním zápase.


Podle průběhu to vypadá, že jste neměli žádnou slabší chvilku nebo se pletu?

Možná jen v úvodu druhé půle, kdy jsme v prvním útoku ztratili míč. Možná pod dojmem vysokého vedení v poločase jsme to na chvilku malinko podcenili. Udělali jsme tam pár chyb, ale naštěstí jsme je víc do zápasu nepustili a vezeme výhru.


Soupeře jste měli nakoukaného z videa. Jaká byla realita?

Potvrdilo se, co jsme čekali. Mají v týmu velké, silné chlapy. Výšková převaha byla jednoznačně na jejich straně.


Trenér Tonar se obával hlavně pivotů, kteří mají zkušenosti i z bundesligy, ale zdá se, že jste je eliminovali?

To se povedlo, jestli si to správně vybavuji, dostali jsme z pivota jenom jedem gól. V tom odvedli kluci v obraně perfektní práci. Tenhle úkol splnili dokonale.


Jak se na tohle může připravit gólman?

Těžko. Proto jsem rád, že je kluci ubránili a na mě šla jediná střela. To bylo dobře, protože pivoti střílí zblízka, tam moc šancí nemáte.


Zdálky byl jejich nejlepším střelcem Adam Baumruk, muž s českými kořeny. Viděl jste to z branky podobně?

Jojo, jakmile dostal trochu prostoru, hned to trestal a dal gól. Je to šikovný kluk, vysoká spojka.


Vezete si jasnou výhru, takže na úvod sezonu panuje spokojenost?

Pořád je to začátek sezony, rozjíždíme se. Přece jen máme dost nových kluků na důležitých postech v obraně. Potřebujeme čas, aby se všechno sedlo a týmová spolupráce byla lepší.


Kdy jste se dozvěděl, že půjdete chytat? Co rozhodlo, vydařený konec sezony?

Těžko říct. My jsme ještě na rozcvičce nevěděli, kdo začne v brance. To nám řekl Honza Štochl až chvilku před zápasem. S výkonem jsem spokojený, ale hlavně mě těší výsledek.


Co znamená ten výsledek do odvety?

Je krásné uhrát venku takový výsledek, ale hotovo ještě není. Je to pohárová bitva na dva zápasy.


Co myslíte, že bude klíčové?

Nesmíme nic podcenit, od začátku na ně doma vlétnout. Když se nám povede první čtvrthodina, můžeme je zlomit. Mají poměrně mladý mančaft.


Poprvé nastoupíte doma, nebude to svazující?

Když budu mluvit za sebe, tak takové zápasy, kdy přijde hodně lidí mě baví. Kvůli nim házenou hrajeme. Já jenom doufám, že přijde hodně lidí a bude to parádní zápas.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.