Dorosty opět vítězně, tentokrát však po matných výkonech

Oba dorostenecké týmy dokázaly uhájit domácí palubovku, nicméně, až na individuální vyjímky, příliš kvality nepředvedly. Příští neděli, kdy zavítají na horkou půdu do Zubří, budou potřebovat předvést zcela jiný výkon, aby byly schopny silnému soupeři konkurovat.

Jiří Piroch, trenér staršího dorostu:

Po volném víkendu, kdy jsme mě měli předehrané utkání v Novém Veselí, nám v týdnu tréninky narušili nemoci a zranění. Proto jsme o víkendu do sestavy zařadili i hráče, kteří většinou hostují v družstvu Starého Plzence.

Zápas jsme začali velmi dobře, zvláště v obraně jsme byli koncentrovaní. Díky tomu jsme většinu branek vstřelili z rychlých protiútoků. Asi v 15. minutě prvního poločasu za stavu 10:4 dostali příležitost i  hráči ze střídačky s tím, že zápas se vyvíjí velmi jednoznačně. Bohužel jsme polevili v koncentraci a začali dělat zbytečné chyby, které soupeř jednoduše trestal.

V druhé půli opět základní sestava odskočila až na rozdíl 7 branek. Musím vyzdvihnout výkony Petra Sedláka a Martina Říhy. Bohužel se opakovala situace z prvního poločasu a my dovolili soupeři skóre opět stáhnout. Až závěrečných 5 minut bylo opět v naší režii. S výsledkem samozřejmě spokojený jsem, ale s výkonem ne. Musíme se takovým výpadkům vyvarovat. Tuto neděli nás  čeká utkání s těžkým soupeřem v Zubří.

Petr Štochl, trenér mladšího dorostu:

Zápas proti Žďáru nebyl určitě po herní stránce z těch nejlepších. Zejména v první půli jsme nechali nadšeně a s chutí hrajícího soupeře držet krok. Zřejmě jsme měli dojem, že se nemůže nic stát a že v pohodě budeme zápas kontrolovat. Pevně věřím, že bylo pro nás utkání, minimálně z tohoto pohledu, velkým varováním. Snad jsme si uvědomili, že v první řadě je potřeba do jakékoliv činnosti dát maximum, jinak nemá smysl cokoliv dělat. Alespoň s částí druhé půle mohu vyjádřit celkem spokojenost, kdy se projevila přeci jen naše trochu větší herní vyspělost. Potěšili mě všichni brankáři a vedle tradičního tahouna Lea Kaplana se herně v posledních zápasech zvedl i Honza Šmrha. Svůj prostor vcelku využili i hráči, kteří standartně zatím tolik času na palubovce nedostali.

Nicméně v Zubří bude v neděli nutno předvést o mnoho lepší výkon, abychom vůbec mohli pomýšlet na úspěch.