Dorosty braly proti Jičínu všechny body

Oba dorostenecké týmy vstřely v domácím prostředí soupeři z Jičína 32 branek a po výhrách 32:18 (st. dorost) a 32:25 (ml. dorost) se udržely na vítězné vlně z předchozího kola v Lovosicích. Sérii se pokusí prodloužit již v sobotu na půdě libereckých házenkářů.

Zápas starších dorostenců zhodnotil trenér Jiří Piroch:

Utkání bylo prvních 10 minut velice vyrovnané. Obě družstva dobře bránila. Během dalších minut jsme se začali prosazovat lépe z postů spojek. Zvláště Bešta, kterému se dařilo střelecky i z větší vzdálenosti. K solidnímu výkonu v útoku se začala projevovat naše větší fyzická vyspělost. Soupeři jsme odskočili na konci prvního poločasu až na rozdíl 8 branek.

Ve druhém poločase jsme dali opět možnost celé lavičce a utkání bez větších problému dotáhli do vítězného konce. Kluky musím pochválit za zodpovědný výkon a vyzdvihnout výkon Šimona Bešty, Martina Říhy a Richarda Křesťana v bráně.

V sobotu nás čeká utkání v Liberci a doufám, že budeme opět úspěšní.

Mladší dorostence pak Petr Štochl:

Zápas jsme měli v podstatě celých 60 minut pod kontrolou, nicméně výkon nebyl dle našich představ. Naším cílem je disciplinovaná hra s  plným nasazením a co nejmenším počtem technických chyb. Toto jsme nebyli schopni naplnit, zejména v útočné a přechodové fázi nám chyběla kvalita v činnostech jednotlivců a tím pádem i v kombinacích. To jsou nicméně věci, o nichž víme a pracujeme na jejich zdokonalování. Daleko více mi vadilo nasazení, takto se prezentovat nechceme a ani nebudeme.

Je potěšující, že máme dva  hráče mezi třemi nejlepšími střelci soutěže, nicméně zásadní pro mě je projev celého mužstva a týmový výkon,  z nějž pak samozřejmě mohou , a v klíčových fázích zápasů dokonce  musí, vyčnívat  klíčoví hráči.   A toto pojetí jsem tentokrát v naší hře postrádal.